Олланд про переговори в Мінську: Путін погрожував "розчавити" українське військо

Поділитися
Олланд про переговори в Мінську: Путін погрожував "розчавити" українське військо На переговорах у Мінську Путін підвищував тон і вдавався до погроз © ‏@belpartisan
Це вказало учасникам переговорів 2015 року на присутність російських "їхтамнєтів" в Донбасі.

На лютневих переговорах у Мінську в 2015 році президент Росії Володимир Путін погрожував президенту України Петру Порошенку знищенням українського війська, йдеться у мемуарах екс-президента Франції, учасника переговорів Франсуа Олланда. За його згадкою, Путін прохопився та визнав присутність російських військових в Донбасі.

"Порошенко з Путіним постійно підвищували голос один на одного. Російський президент був так рознервувався, що став погрожувати остаточно розчавити військо свого візаві. Це виказало, що російські війська на сході України є. Путін спохопився та взяв себе в руки", - цитує мемуари екс-президента Франції "Тиждень".

Президент РФ наполягав на автономії Донецької і Луганської областей у жорсткій формі, згадує політик.

"Порошенко невідступно боронив суверенітет своєї країни, тоді як Путін домагався автономії для повсталих провінцій і хотів відтягти припинення вогню ще на три тижні. Він був настільки негнучким, що заперечував свій прямий зв'язок із ватажками сепаратистів, казав, ніби не може за них вирішувати, вимагав, щоб із ними проконсультувалися", - наголошує він.

Олланд згадує, що переговори просувалися повільно, їх учасники сперечались. Зрештою президент РФ повідомив про те, що йому треба проконсультуватись з ватажками підконтрольних терористичних угруповань "Л-ДНР" Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким (наразі усунений від "влади" - ред.)

"Путін виходить подзвонити. За кілька хвилин він повертається та повідомляє, що сепаратисти – ті самі, про яких він казав уранці, мовляв, їх не знає, - згодні", - продовжує Франсуа Олланд.

Примітно, що колишній лідер Франції, не вагаючись, визначає винних у катастрофі малазійського "Боїнга" рейсу МН-17.

"За кілька місяців до переговорів, у липні 2014-го, ракета, випущена проросійськими бойовиками, ненавмисне збила в районі Донецька літак Malaysia Airlines, позбавивши життя 298 пасажирів, із яких 80 були дітьми", - йдеться у мемуарах політика.

11-12 лютого 2015 року в Мінську відбувся саміт лідерів "нормандської четвірки": Німеччини, Франції, України та Росії. Зустріч проходила за умов необхідності зменшення ескалації бойових дій в Донбасі, які суттєво загострились взимку цього ж року. На зустрічі було підписано "Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод". Підписи під документом поставили представники ОБСЄ, України, посол РФ і ватажки терористів.

У ньому йшлося про необхідність запровадження негайного припинення вогню на сході України, відведення важкого озброєння від лінії зіткнення, веденні ефективного моніторингу цих заходів спостерігачами Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ.

Крім цього, документ передбачав проведення обміну утримуваними особами за формулою "всіх на всіх", відновлення Україною контролю над окупованою ділянкою кордону з РФ в Донбасі та виведення з території країни іноземних (російських) військ і техніки. А також прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей (так звані ОРДО і ОРЛО).

Детальніше про Мінський процес читайте у матеріалі Тетяни Силіної "Міни Мінська" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі