Очільники МЗС Польщі, Туреччини і Румунії висловилися на підтримку членства України в НАТО

Поділитися
Очільники МЗС Польщі, Туреччини і Румунії висловилися на підтримку членства України в НАТО Члени НАТО зацікавлені в Грузії й Україні © Європейська правда
Членство України і Грузії в НАТО зміцнить безпеку в Чорноморському регіоні.

Україна і Грузія мають стати членами НАТО, так як це сприятиме зміцненню безпеки в Чорноморському регіоні. Цю тезу озвучили міністри закордонних справ Польщі, Румунії і Туреччини на тристоронній зустрічі в Анкарі в п'ятницю, 19 квітня, передає "Укрінформ".

Голова МЗС Румунії Теодор Мелешкану констатував, що Румунія, Польща і Туреччина стикаються з тими ж проблемами і викликами в сфері безпеки, що й Україна з Грузією. Він також нагадав, що офіційний Бухарест і союзники по НАТО не визнають анексію Криму.

"Такі країни, як Грузія і Україна, повинні приєднатися до НАТО", - висловив упевненість дипломат.

Польський міністр Яцек Чапутович вказав на важливість відновлення територіальної цілісності України і Грузії, назвавши дії РФ у Чорному морі загрозою для безпеки Європи. Він також висловився за посилення присутності НАТО в регіоні.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу також підтримав атлантичні прагнення Києва та Тбілісі.

"Ми особливо прагнемо допомагати країнам в Чорноморському регіоні. Україна - одна з цих країн. Ми також прихильники того, що Грузія повинна бути включена в НАТО якомога швидше", - підкреслив глава турецького МЗС.

У свою чергу, Мелешкану і Чапутович висловилися за включення Туреччини до Європейського Союзу для зміцнення стабільності на континенті.

Нагадаємо, 21 лютого вступили в силу зміни до Конституції щодо стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в НАТО та ЄС.

У лютому Верховна Рада звернулася до держав-членів НАТО із закликом підтримати наміри України отримати членство в Альянсі і на саміті НАТО в Лондоні в грудні 2019 року розпочати формальний діалог про надання ПДЧ.

У грудні минулого року Верховна Рада прийняла в першому читанні поправки до закон "Про оборону України", включивши в нього поняття "військова стандартизація", "військовий стандарт", "стандарт НАТО", "стандарт у сфері оборони держави-члена НАТО", "орган військової стандартизації" та їх тлумачення.

У грудні 2016 року Генеральний штаб ЗСУ завершив розробку Державної програми розвитку Збройних сил України на період до 2020 року, що передбачає перехід української армії до повної взаємосумісності з силами НАТО.

Детальніше про виклики, що стоять перед ЗСУ на шляху реформування, читайте в статті Юрія Бутусова "Армія-2019: 5 життєво важливих змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі