Нуланд розповіла депутатам, коли США очікують на вибори в ОРДЛО

Поділитися
Нуланд розповіла депутатам, коли США очікують на вибори в ОРДЛО За словами Войцикой, США розраховують на прийняття Радою закону про вибори в ОРДЛО в травні © dnr-news.com
У Вашингтоні розраховують на імплементацію Мінських домовленостей в 2016 році.

В Білому домі розраховують, що вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей відбудуться влітку цього року.

Про це народний депутат від "Об'єднання "Самопоміч" Вікторія Войціцька повідомила після зустрічі українських парламентаріїв із помічником держсекретаря США Вікторією Нуланд, передає прес-служба партії.

"Держдеп наполягає, щоб Україна внесла зміни до Конституції з "особливим статусом" для окупованих територій, провела на них вибори найближчим часом і забезпечила амністію бойовикам", – повідомила політик.

За словами Войціцької, Нуланд зазначила, що Мінські домовленості необхідно імплементувати до кінця 2016 року. Помічник глави Держдепу визнала, що умови "Мінська" не ідеальні, але підкреслила, що альтернативи їм немає.

"Нам кажуть, що як тільки ми проведемо вибори, це створить перший прецедент, коли російські війська добровільно покинуть територію, яку вони окупували. При цьому ніяких гарантій, що російські війська вийдуть, немає і бути не може", – зазначила Войцицкая.

Вона також додала, що, за словами Нуланд, якщо Україна виявить добру волю та прийме закон про вибори в ОРДЛО в травні, тоді в червні санкції проти РФ продовжать до січня 2017 року. Вибори на окупованих територіях очікуються в липні.

Читайте також: Вибори в Донбасі довго відкладати не можна - Штайнмаєр

Напередодні президент України Петро Порошенко пообіцяв не допустити легітимізації російської окупації ОРДЛО.

"Ми ні в якому разі не можемо дати легітимізувати російську окупацію через механізм псевдовиборів, на кшталт кримського псевдореферендуму або псевдовиборів 2 листопада 2014 року. Ми цього не допустимо", – запевнив глава держави.

Нагадаємо, 24 квітня канцлер ФРН Ангела Меркель і президент США Барак Обама на спільній прес-конференції заявили, що вважають Мінські домовленості єдино можливим механізмом політичного врегулювання конфлікту в Донбасі та закликали сторони виконати їх умови. Американський президент в черговий раз озвучив позицію Білого дому: питання зняття санкцій з Росії буде обговорюватися тільки після виконання Кремлем всіх взятих на себе в Мінську зобов'язань.

Про перспективи зриву Мінського мирного процесу та його наслідки для України читайте в статті Сергія Рахманіна "Ходіння по мінському полю" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі