НСЖУ відзначає свій півстолітній ювілей - Політика - dt.ua

НСЖУ відзначає свій півстолітній ювілей

24 квітня, 2009, 16:59 Роздрукувати Випуск №15, 24 квітня-29 квітня

Спілку журналістів УРСР було створено 1959 року. У 1998 році постановою Кабінету міністрів України їй надано статус Національної...

Спілку журналістів УРСР було створено 1959 року. У 1998 році постановою Кабінету міністрів України їй надано статус Національної. Нині спілка налічує понад 16 500 членів і є найбільшою професійною журналістською організацією країни, з регіональними організаціями в усіх областях України та в Автономній Республіці Крим.

Щорічно 6 червня — у день прийняття Спілки журналістів України до Міжнародної федерації журналістів — відзначається День журналіста, встановлений указом президента України 1994 року.

Серед партнерів НСЖУ — ООН, ЮНЕСКО, Репортери без кордонів, Європейський Союз, Рада Європи, ОБРЄ, ПАРЄ, Британська Рада, Всекитайська асоціація журналістів.

Своє 50-ліття спілка відзначила робочою конференцією «Україн­ська журналістика: пошук відповідей на виклики часу». Мета заходу — передбачити потенційні загрози вітчизняній медіагалузі у найближчі 5—10 років, накреслити шляхи трансформації засобів масової інформації.

Питання неминучості серйозних структурних змін у медіасфері обговорювали понад 250 журналіс­тів з усієї України з участю експертів Ради Європи, редакторів та журналістів з Угорщини, Білорусі, Естонії. Конференція проводилася у партнерстві з Інститутом журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Комісією з журналістської етики, Асоціацією медіаюристів. Дискусії точилися про роль професійного журналістського об’єднання для інноваційного розвитку медіа, вимоги до етики і освіти журналіста, соціальну відповідальність медіа, економіку місцевих газет, запозичення досвіду країн Європи для створення умов, які захищають журналістів і сприяють існуванню якнайбільшої кількості медіа, питання створення суспільного мовлення і реформування дер­жавних та комунальних ЗМІ.

Вітаємо колег зі святом!

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво