Новий уряд України недовго пропрацює, якщо не почне реформи – The Economist

Поділитися
Новий уряд України недовго пропрацює, якщо не почне реформи – The Economist Проблема України не лише в непопулярному Яценюку
Видання пише, що причини політичної кризи криються в нездатності політиків позбутися олігархічної системи, а не лише в непопулярності Яценюка.

Верховна Рада звільнила Віктора Шокіна з посади Генерального прокурора. Але перш ніж піти він встиг звільнити свого заступника Давида Сакварелідзе, який викрив випадки корупції у власному ж відомстві.

Внутрішня боротьба у Генпрокуратурі стала однією з останніх битв за європейське майбутнє України. Про це сьогодні пише The Economist.

"Ми на межі катастрофи, яка може знищити державність України", - цитує видання Юрія Луценка, нагадуючи, що в часи правління Віктора Януковича він був ув'язнений, а зараз очолює партію президента Петра Порошенка.

Парламентська коаліція розпалася місяць тому, а уряд Арсенія Яценюка паралізований і не популярний. Видання пише, що 80% українців не довірять Верховній Раді.

"Яценюк настільки дискредитований, що він більше не може поглинати весь негатив у країні", - цитує видання головного редактора газети "Дзеркало тижня" Юлію Мостову.

Тим часом, виплата гостро необхідних для України траншів від МВФ поставлена на наузу. Київ досі бореться проти російської агресії на сході і потребує підтримку. Але, перед усім, йому потрібен новий уряд. Видання пише, що після невдалої відправки у відставку Яценюка минулого місяця, нинішній прем'єр погодився поступитися місцем голові Верховної Ради Володимиру Гройсману. За це його партія "Народний фронт" збереже за собою посади міністр внутрішніх справ і юстиції.

Однак видання зауважує, що причини політичної кризи в Україні значно глибші, ніж просто непопулярність Яценюка. В корені проблеми лежить провал політичного класу покласти край системі олігархічного контролю і внутрішніх домовленостей між українськими політиками.

"Впродовж останніх тижнів група ключових політиків, відомих як "стратегічна сімка", влаштовувала таємні торги під час нічних зустрічей з метою домовитися про створення нового коаліційного уряду. Головною метою було уникнути проведення дострокових виборів. Небезпека полягає в тому, що такі непрозорі закулісні домовленості відрізають громадськість від політичного життя. А це означає, що будь-який уряд, який з'явиться в результаті, не буде мати легітимності", - йдеться в статті.

The Economist зауважує, що до нової коаліції можуть увійти БПП, "Народний фронт" Яценюка і "Батьківщина". Лідер останньої сили – Юлія Тимошенко – схиляється до ідеї проведення дострокових виборів, оскільки її популярність останнім часом зростає. Таку ж позицію займає і колишній президент Грузії Михеїл Саакашвілі, який очолив антикорупційних рух.

БПП і "Народний фронт" намагаються переманити в склад своїх фракцій депутатів-мажоритарників, щоб сформувати уряд без широкої коаліції. Це може дати Попрошенку короткий період перепочинку і "створити видимість стабільності". Але якщо новий уряд не почне проводити глибокі і всеосяжні реформи, його робота теж триватиме недовго.

Тим часом, президент Петро Порошенко вірить, що політична криза в Україні буде вирішена цього тижня. Про це він сказав під час свого візиту у Вашингтон. За словами президента України, урядовий криза є ще одним викликом, що стоїть перед країною, але він є ще й шансом.

28 березня у Верховній Раді було офіційно оголошено про вихід фракції "Радикальної партії Олега Ляшка" (21 депутат) з парламентської коаліції. Таким чином в коаліції залишилися тільки дві фракції: "Блок Петра Порошенко" (135 народних депутатів) і "Народний фронт" (81). Раніше з коаліції офіційно вийшли "Батьківщина" (19 осіб) і "Самопоміч" (26).

Раніше стало відомо, що парламентська фракція "Блоку Петра Порошенко" на засіданні прийняла офіційне рішення про підтримку кандидатури спікера Володимира Гройсмана на посаду голови Кабінету міністрів.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі