Новий політичний клас в Україні: борець, піцайоло, весільний фотограф, комік – Irish Times

Поділитися
Новий політичний клас в Україні: борець, піцайоло, весільний фотограф, комік – Irish Times © sluganarodu.ua
Перемога Зеленського на виборах президента була політичним землетрусом. Перемога його партії стала цунамі, яке змило старих депутатів.

Депутат чотирьох скликань Верховної Ради, 80-річний співвласник машинобудівного заводу програв на окрузі молодому весільному фотографу; ветеран енергетичного сектора програв вибори власнику невеликої мережі піцерій; а мільярдера з гірничодобувної компанії витіснив співробітник фірми, яка бореться з хабарництвом. Український парламент пройшов історичну чистку: три чверті депутатів ніколи не були в національній політиці, кожен п'ятий депутат - жінка. І більшість з них представлятимуть молодого президента Володимира Зеленського, пише газета The Irish Times.

Автори відзначають, що якщо перемога коміка Зеленського на президентських виборах у квітні була політичним землетрусом, то недільне голосування стало цунамі, яке послідувало за ним. Хвиля затопила ряди старих депутатів, які користувалися юридичним імунітетом та іншими парламентськими привілеями, не виявляючи при цьому явного почуття обов'язку допомагати простим українцям.

"Слуга народу" запросила потенційних депутатів подати заявку через свій сайт, і партія вибрала кандидатів, середній вік склав 37 років. Серед них активісти, бізнесмени, медики, спортсмени, юристи, журналісти і люди зі сфери розваг.

Незважаючи на недосвідченість, обіцянка привнести в політику чесність і свіжі ідеї в поєднанні з популярністю Зеленського зробили "Слугу народу" першою партією в Україні, яка після здобуття незалежності одноосібно претендує на більшість у Раді.

Серед новачків - борець Жан Беленюк, який завоював титул чемпіона світу в 2015 році і срібну медаль на Олімпійських іграх 2016 року в Ріо. Він стане першим темношкірим депутатом в історії України. Син вихідця з Руанди і українки 28-річний Беленюк каже, що зіткнувся з деякими забобонами в Україні і визнав, що політика "буде не такою зручною для мене, як підготовка, але... для мене це виклик".

"У мене був шанс... вплинути на ситуацію, і було б боягузливо сказати, що я не готовий зробити це", - сказав він агентству AFP.

Чемпіонка світу та Європи у потрійному стрибку Ольга Саладуха приєднається до Беленюка в парламенті, де двома з п'яти партій будуть керувати політичні новачки - Зеленський і Святослав Вакарчук, вокаліст гурту "Океан Ельзи". Його партія "Голос" виграла близько 20 місць в парламенті.

Гроші та вплив

Найяскравішим успіхом "Слуги народу" стали одномандатні округи, де місцеві бізнесмени і політичні боси, як зазвичай повинні були використовувати гроші і вплив для перемоги.

Не у багатьох в Україні більше ресурсів, ніж у гірського магната Костянтина Жеваго. Проте в Кременчуці він програв 25-річному Олексію Мовчану, керівнику проекту в компанії, чия платформа допомагає боротися з корупцією в державних контрактах і продажах активів.

В Одесі місцевий ресторатор Олексій Леонов переміг Сергія Ківалова - одного з найбільших політиків міста та колишнього близького союзника опального експрезидента Віктора Януковича, який втік до Росії після революції 2014 року.

Тим часом у Запоріжжі 29-річний весільний фотограф Сергій Штепа переміг В'ячеслава Богуслаєва, співвласника машинобудівного заводу "Мотор Січ" і прихильника Януковича.

Два впливових соратника колишнього президента Петра Порошенка, Ігор Кононенко та Олександр Грановський, також програли. Розчарування суспільства і влада нового бренду Зеленського знищили старих політиків по всій країні, пише газета.

Кілька знаменитих реформістів програли через те, що вони не вплинули на реальні зміни. Криків Олега Ляшка також не буде в новому парламенті після того, як його популістська "Радикальна партія" провалилася на виборах. Коли депутатів зобов'язали декларувати свої активи, депутат з 13-річним стажем Ляшко в е-декларації показав, що у нього більше мільйон доларів готівкою. Щоб пояснити джерело цих грошей, він стверджував, що виграв у національній лотереї три рази.

Удача Ляшко вже закінчилася, як і багатьох його колег, підкреслює газета.

Нагадаємо, 21 липня в Україні відбулися дострокові вибори у Верховну Раду. Центральна виборча комісія повинна оголосити результати голосування протягом 15 днів з дня волевиявлення, тобто не пізніше 5 серпня. До 10 серпня підсумки виборів оголосять офіційно.

Згідно з Конституцією, новообрана Верховна Рада повинна зібратися на своє перше засідання протягом 30 днів з моменту оприлюднення результатів виборів. Останній можливий день, коли повинен зібратися на засідання новий парламент – 9 вересня 2019 року.

ЦВК опрацювала вже понад 90% протоколів. Згідно з результатами, партія "Слуга Народу" набирає 43,14% голосів. На другому місці "Опозиційна платформа – За життя", за яку проголосували 13,02% виборців. У трійку лідерів також потрапила "Батьківщина" з результатом 8,18%. За партію "Європейська Солідарність" проголосували 8,12% українців. Політсила "Голос" отримала 5,84% голосів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі