Новини - Політика - dt.ua

Новини

7 серпня, 2009, 15:49 Роздрукувати Випуск №29, 7 серпня-14 серпня

Україна погасить зовнішні борги на 1,5 млрд. доларів Україна до кінця року погасить зовнішні борги на 1,5 млрд...

Україна погасить зовнішні борги на 1,5 млрд. доларів

Україна до кінця року погасить зовнішні борги на 1,5 млрд. дол., заявила прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко.

«Сьогодні 0,5 млрд. дол. зовнішніх запозичень ми вже погасили і до кінця року повернемо ще 1,5 млрд.», — сказала вона в четвер увечері в ефірі телеканалу ICTV.

Прем’єр уточнила, що на сьогодні, з урахуванням усіх нових запозичень, державний борг України становить близько 20% ВВП, що за її словами, не чинить істотного негативного впливу на економіку.

«Сьогодні всі країни світу вдаються до запозичень, оскільки всі вони мають дефіцитні бюджети, я б сказала — високодефіцитні бюджети. Наприклад, наш сусід — Росія — має дефіцит на рівні 10% ВВП, а плановий дефіцит — на рівні 3%», — зазначила Ю.Тимошенко.

Крім того, за її словами, у бізнесі за рахунок отриманих кредитів вдається розвивати власну справу й отримувати прибутки: «по суті, державні запозичення мають такий самий характер».

«Сьогодні у світі все дешеве — будматеріли, металопрокат, обладнання, тому сьогодні необхідно будувати, модернізувати, переобладнувати, а потім, з урахуванням довгостроковості кредитів... саме тепер, поки все дешеве, модернізувати країну, провести всі необхідні реформи за рахунок запозичень, а потім спокійно 25 років повертати. Ми навіть не відчуємо цього в бюджеті», — упевнена Ю.Тимошенко.

От якби ще хтось добудував...

Уряд України планує до кінця 2009 року викупити в будівельників понад 10 тис. недобудованих квартир для передачі пільговим категоріям черговиків, заявила прем’єр-міністр Юлія Тимошенко.

«Ми очікуємо понад 10 тис. квартир (недобудованих. — ІФ) викупити (у будівельників. — ІФ) і віддати їх людям, які стоять у пільгових чергах», — сказала Ю.Тимошенко, виступаючи перед працівниками міліції Київської області перед врученням їм ордерів на квартири в місті Боярка у п’ятницю.

За її словами, квартири викуповуватимуться за рахунок ресурсів Державної іпотечної установи на суму 2 млрд. грн.

Ю.Тимошенко також повідомила, що загалом по країні налічується більше однієї тисячі будинків, які не можуть бути добудовані через економічну кризу.

Крапки над «і» поки що не розставлено

Посол Грузії в Україні Григол Катамадзе припускає повторення конфлікту на Кавказі. «Виключати таку можливість ми не можемо», — сказав посол на прес-конференції в п’ятницю у Києві, відповідаючи на запитання, чи припускає він повторення подій серпня 2008 року.

Він пояснив, що сьогодні спостерігається нагнітання ситуації в засобах масової інформації. Це дуже нагадує те, що передувало початку грузинсько-російського конфлікту 8 серпня 2008 року.

Крім того, за словами Г.Катамадзе, протягом останнього року на території Грузії, у Південній Осетії та Абхазії, а також на не конфліктних територіях будуються нові військові бази Російської Федерації.

«Усе це робиться цілеспрямовано для того, щоб відторгнути частину Грузії», — вважає дипломат, хоча, на його думку, ще не пізно налагодити російсько-грузинські відносини.

Посол Грузії констатував, що після розпаду Радянського Союзу нічого істотного для налагодження відносин між Москвою і Тбілісі не було зроблено. «Заради майбутнього треба, щоб ми подали одні одним руку... і йти далі», — упевнений Г.Катамадзе.

«Я вважаю, що Україна абсолютно — самостійна й незалежна дер­жава, яка сама вирішить, із ким і яким чином їй співпрацювати», — сказав Г.Катамадзе на прес-конференції у п’ятницю в Києві, коментуючи останні обвинувачення Російської Федерації у бік України з приводу озброєння Грузії.

Він додав, що Україна була першою країною, з якою Грузія свого часу підписала угоду про військово-технічне співробітництво.

На сьогодні, запевнив Г.Катамадзе, окрім України, Грузія співробітничає в цій сфері з багатьма країнами.

«Важко сказати, з яких причин Україна може відмовитися від війсь­ково-технічного співробітництва з Грузією», — зазначив він.

«Це вирішувати Україні, і ми приймемо будь-яке її рішення», — підсумував Г.Катамадзе.

Зурабов приїде, але не розсудить

Прогресу у відносинах Росії та України під час роботи нового посла РФ Михайла Зурабова чекати не слід. Так вважає експерт із питань міжнародної безпеки Євген Жеребецький, повідомляє «Німецька хвиля». На його думку, дипломатичні відносини між Москвою і Києвом, навпаки, і надалі погіршуватимуться.

Від самої особи посла багато не залежатиме, оскільки він виконуватиме прямі вказівки Кремля, чия позиція стосовно України недружня, вважає експерт. Аналітик припускає, що сприяти вирішенню наявних конфліктних питань в україно-російських відносинах новому послу буде складно. «Зурабову тут важко буде працювати. Не тому, що він поганий дипломат або організатор, а тому, що російська політика провокуватиме конфлікти з Україною», — прогнозує Жеребецький.

А експерт Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС України Олександр Палій вважає, що сторонам через нового російського дипломата слід спробувати розвивати максимально коректні стосунки. Проте конструктивному двосторонньому діалогу перешкоджають і внутрішні українські проблеми, зазначає він.

«Прагматичності у відносинах нам очікувати не слід доти, доки Україна не подолає свої проблеми, неконсолідованість влади», — вважає Палій.

Як стало відомо в понеділок, Україна нарешті дала згоду на призначення Зурабова послом Росії в Україні. Попри те, що, за неписаними звичаями, країни дають відповідь значно швидше, ніж це зробила українська влада, у МЗС України запевнили, що терміни, в які Зурабову видали агреман, відповідають світовій практиці.

Лозінський «наслідив» в Ізраїлі?

Український Інтерпол сподівається найближчим часом отримати відповідь від ізраїльської поліції про можливе місцеперебування в цій країні екс-народного депутата Віктора Лозінського, повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» у п’ятницю в Департаменті зв’язків із громадськістю МВС України, посилаючись на інформацію Національного центрального бюро українського Інтерполу.

За інформацією департаменту МВС, запит від української сторони по лінії Інтерполу направили в Ізраїль того ж самого дня, коли з’явилася інформація про можливе перебування в цій країні
В.Лозінського.

У запиті, зокрема, український Інтерпол просить перевірити можли­ве місцеперебування цієї людини за конкретно зазначеною адресою.

Відповідаючи на запитання, протягом якого часу надійде відповідь на запит, у департаменті сказали: «Як таких жорстких рамок отримання відповіді немає. Все залежить від рівня складності справи. У цьо­му випадку навряд чи виникне складність, тому український Інтерпол сподівається найближчим часом отримати відповідь від ізраїльських колег».

Газета «Коммерсант-Украина» повідомила 5 серпня, що В.Лозінсь­кий мешкає в центральній частині курортного ізраїльського міста Нетанія, за адресою проспект Беньяміна, 15.

Львівський прецедент

У Львові заборгованість споживачів за послуги з опалення та гарячого водопостачання перед ЛДКП «Львівтеплоенерго» становить 85 млн. 723 тис. грн. При цьому виконавча служба може обмежити виїзд боржників за кордон. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради у п’ятницю.

За словами начальника юридично-претензійної служби ЛДКП «Львівтеплоенерго» Олега Іващука, всі борги фізичних осіб, які становлять 21,5 млн. грн., задоволені рішеннями судів. На сьогодні в судах перебувають 136 справ на суму 36 млн. грн. стосовно юридичних осіб.

Заборгованість, яка задоволена рішеннями судів, підлягає стягненню працівниками виконавчої служби.

Зокрема, прийнято рішення, що відділи виконавчої служби направлятимуть подання в суд для обмеження виїзду за кордон осіб, котрі мають заборгованість. О.Іващук підкреслив, що це дійовий метод боротьби з боржниками, особливо в літній період — під час відпусток.

За словами заступника начальника Львівського міського управління юстиції Володимира Циби, вже зафіксовано випадки відмови боржникам у виїзді за кордон.

Так, відповідно до Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», громадянин України може отримати тимчасову відмову у виїзді за кордон у ряді випадків: зокрема, якщо діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов’язання — до їх виконання або вирішення спору за узгодженням сторін у передбачених законом випадках; або до забезпечення зобов’язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво