Позапарламентські партії підписали звернення проти партизації місцевих виборів

Поділитися
Позапарламентські партії підписали звернення проти партизації місцевих виборів
За словами представників непарламентських партій, якщо влада опиниться в руках однієї партії – це породить новий гібрид КПРС.

Після заяв голови партії "Слуга народу" Олександра Корнієнка, який анонсував майбутню партизацію місцевих виборів, в рамках Форуму позапарламентських партій було проведено обговорення та напрацьована спільна заява дев'яти непарламентських партій. Про це йдеться на сайті політичної партії "Сила людей".

Заяву підписали такі партії: Політична Партія "Сила Людей", ПП "Громадянський Рух Хвиля", ПП "Національна Платформа", ПП "Правий сектор", Українська Галицька Партія, ПП "ДемАльянс", Лібертаріанська партія 5.10, Патріотична партія України, ПП "Україна Соборна".

"Верховна Рада спочатку підняла у 40 разів виборчу заставу на місцевих виборах. Це означає, що участь у виборах у міську раду дорожча за заставу Володимира Зеленського на виборах Президента. Сьогодні провладна партія виношує новий план: внести зміни до Виборчого кодексу, та зобов'язати ВСІ партії, які хочуть балотуватися у Вашому селі чи місті, балотуватися одночасно по всій території України – на 2/3 виборчих округів", - йдеться в заяві.

Як зазначається, тепер партія повинна буде набрати мінімум 5% по всій території України.

"Якщо цього не станеться, то вона не зможе виграти вибори у Вашому місті. Навіть якщо весь населений пункт одноголосно проголосує за свого мера та депутатів, але їхня партія не переможе на національному рівні, то начебто законним шляхом ця перемога мера не буде зарахована", - пишуть представники непарламентських партій.

За їх словами, встановлення національного виборчого бар'єру у 5% на місцевих виборах – це те, що науковці називають процесом партизації влади.

"За діючими правилами, в містах до 90 тисяч населення громадянин може йти на вибори у місцеві ради окремо від партії та без грошової застави. Влада прагне заборонити таку практику, обмеживши це правило лише для населених пунктів менше 10 тисяч", - йдеться в повідомленні.

Крім того, у разі прийняття таких змін, які суперечать Конституції України та Європейській хартії місцевого самоврядування, де-факто зупиниться реформа децентралізації.

"Якщо влада опиниться в руках однієї партії – це породить новий гібрид КПРС. Якщо на рівні міст та громад зникне конкуренція між політичними силами, це в першу чергу вдарить по правах та свободах людини та знищить будь-які надії на економічний розвиток", - резюмували в тексті заяви.

Як ліквідувати хаос у держуправлінні? Коли і як буде завершено децентралізацію? Чому мери виявилися сильнішими за центральну владу? Чи навернуть їх у партійне рабство, змінивши Виборчий кодекс? Чому "СН" провалює партійне будівництво в регіонах? У чому ідея партії влади, що об'єднала людей, які представляють ворогуючі ідеології? Читайте в інтерв'ю Інни Ведернікової з головою партії "Слуга народу" Олександром Корнієнком у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі