Нові обличчя, старі обличчя: кого з відомих політиків не буде у новому скликанні Верховної Ради

Поділитися
Нові обличчя, старі обличчя: кого з відомих політиків не буде у новому скликанні Верховної Ради Сильніше за все "викосило" лави тих, хто прийшов до Ради п'ять років назад
Загалом, можна очікувати на значне оновлення Верховної Ради України.

На дострокових виборах у Верховну Раду України з величезною перевагою перемагає партія "Слуга народу", яка за результатами обробки 90% протоколів з виборчих дільниць демонструє результат у 43 з гаком відсотки народної підтримки. Партія завоювала більшість майже в усій країні за винятком Львівщини (де панує вакарчуківський "Голос") та Донеччини з Луганщиною (де окопалася "Опозиційна платформа – За життя"). Така сама картина і в мажоритарці – майже всі округи за винятком поодиноких випадків, впали під натиском "Слуги народу".

Для розчарованої нескінченною чередою політиків України це – неймовірний результат. Саме завдяки бажанню українців понад усе бачити у політиці нові обличчя молоді та маловідомі кандидати від "Слуги народу" – колишні фотографи, юристи, підприємці, іноді й зовсім безробітні – граючи вишибають з перших місць маститих та відомих політиків, депутатів та олігархів, а "Слуга народу" влаштувала "старим" політичним партіям тотальний розгром на їхньому ж полі.

У наступному скликанні українці не побачать в парламенті багато обличь, які не сходили "з передніх сторінок" на протязі як мінімум останніх п'яти років. Так, "пролітають" повз парламент дев'ятого скликання бізнесмен Костянтин Жеваго (шість скликань поспіль був у Раді, мільярдер, поступився проектному менеджеру "Прозорро"), В'ячеслав Богуслаєв (чотири скликання, президент "Мотор Січі", поступився весільному фотографу), та голова комітету Верховної Ради з Національної безпеки та оборони Сергій Пашинський, який демонструє навіть не другий, а третій результат за своїм округом. Також "мімо" парламенту проходять двічі екс-спікер Верховної Ради Володимир Литвин та відомий голова ЦВК часів Кучми Сергій Ківалов.

Не змогли обратися за своїми округами інші відомі особистості українського політикуму – так, парламент залишається без єксчленів БПП Розенблата, Грановського та Кононенка, які у різний час побували фігурантами антикорупційних розслідувань, залишилися за бортом Надія Савченко, Михайло Гаврилюк, Дмитро Добкін, Геннадій Москаль, Сергій Каплін, Олег Барна, Світлана Заліщук, Борислав Береза, Віктор Чумак, Андрій Іллєнко, Сергій Лещенко, Олександр Попов та багато інших. Мажоритарний Київ взагалі повністю відійшов до "слуг народу" – як і низка інших міст.

У партійних списках політичних сил, які не подолали 5% бар'єр, також достатьно відомих прізвищ – Рада не прийме у своїх стінах Олега Ляшка, Олександру Кужель, Олександра Вілкула, Євгенія Мураєва, Михайла Добкіна та інших.

Дехто з чинних народних депутатів й сам відмовився балотуватися – наприклад, Ігор Мосійчук, Мустафа Найєм та старожил Верховної Ради, 86-річний депутат усіх восьми (!) скликань Юхим Звягільский.

Загалом, хоча можна очікувати на значне оновлення Верховної Ради України, деякі політики все ж залишаться у її складі – наприклад, переможці на своїх одномандатних округах, такі, як брати Балоги, Олесь Довгий, Ярослав Дубневич, Юрій Шаповалов, Андрій Деркач. Ще більше "старих обличь" прийде у лавах "Європейської солідарності", "Батьківщини" та "Опозиційної платформи – За життя", лідери який, колишній президент Петро Порошенко, експрем'єрка Юлія Тимошенко та кум Путіна, олігарх та проросійський політик Віктор Медведчук обертаються на українському Олімпі вже понад 20 років.

У неділю, 21 липня, в Україні відбулися дострокові вибори до Верховної Ради. Вони проходили за змішаною системою: 225 парламентаріїв обираються за закритими партійними списками, 199 – в одномандатних мажоритарних округах. Свої партійні списки у ЦВК зареєстрували 22 партії. У 26 одномандатних округах в анексованому Криму та окупованих районах Донецької та Луганської областей вибори не проводилися.

До вечора понеділка, 22 липня, Центральна виборча комісія опрацювала 88,66% протоколів. Попередні результати виборів відповідають результатам екзит-полів, оприлюднених після закриття виборчих дільниць у день голосування.

При цьому висока ймовірність формування "Слугою народу" однопартійної більшості: її кандидати-мажоритарники лідирують у більшості одномандатних округів.

Зазначимо, що на позачергових виборах була зафіксована низька явка: за даними ЦВК, на дільниці прийшли менше 50% виборців.

Слідкуйте за перебігом голосування разом із DT.UA – "Дострокові парламентські вибори: як голосують українці".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі