Нова коаліція може розвалитися через два-три місяці, системна криза в політиці буде зростати - політолог

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Нова коаліція може розвалитися через два-три місяці, системна криза в політиці буде зростати - політолог На думку Єрмолаєва, криза державності буде йти по наростаючій © Верховна Рада
Єрмолаєв вважає, що дострокові вибори в парламент неминучі протягом року.

Екс-директор Національного інституту стратегічних досліджень при президенті Андрій Єрмолаєв заявляє, що криза т. з. революційної влади очевидний, а створення нової коаліції в парламенті та нового уряду, найімовірніше, - на коротку дистанцію.

Про це він пише у своїй статті для DT.UA.

"Якщо нова коаліція проголосує за програму дій, формальний уряд отримує річний імунітет. Але висока ймовірність, що й новий склад коаліції розвалиться через два-три місяці. Дострокові парламентські вибори неминучі або вже восени 2016-го, або (в чому будуть більше зацікавлені західні партнери України) навесні 2017-го. Очевидно й те, що дострокові вибори не поліпшать якісного складу парламенту. Зміна пропорцій переможців також навряд чи істотно впливатиме на його стан і дієздатність", - йдеться в статті.

Читайте також: У "Народному фронті" стверджують, що коаліційна угода вже доопрацювана

На його думку, враховуючи непопулярність ідеї загальнонаціонального об'єднання і вакуум з ідеєю "примирення" і урядів довіри, навряд чи яка-небудь з нині існуючих партій або об'єднань зможе завоювати авторитет об'єднуючої сили.

"Ба більше, криза нинішнього режиму та його дискредитація загрожують зростанням націоналістичних настроїв, з одного боку, і новим міжрегіональним протистоянням Схід-Захід, - з другого. Адже банкрутство "термідоріанців" об'єктивно призведе до перезавантаження історії та результатів Революції Гідності. І в цьому весь трагізм ситуації", - пише Єрмолаєв.

Він вважає, що системна криза в політиці і криза державності буде йти по наростаючій.

"До теми анексії Криму і конфлікту в Донбасі може додатися вже найближчим часом (ідеться про місяці) містечковий економічний сепаратизм (боротьба за податки, контроль над земельними ресурсами, вимоги частки у природній ренті та у "великій" приватизації) і містечковий анархізм. Події на Волині ("бурштинова республіка") мають те ж саме соціальне коріння, що й убогий шахтарський сепаратизм шахтарів із копанок. Тільки тепер - зі зброєю і взагалі без ідеологічних орієнтирів. До цього слід додати початок хвилі соціальних протестів і бунтів, які поки що локальні (студенти, учені, пенсіонери), але будуть посилюватися. "Соціальні врадіївки" ще попереду", - заявляє політолог.

На його думку, у виборній кампанії минулого року є одна особливість. Напевно, вперше за останні десятиліття регіональна еліта самостійно профінансувала свої вибори.

"І байдуже, в яких партійних строях сьогодні ці люди. Для них це - правила гри, яких вони дотримувалися на виборах задля власного успіху. Серед них дуже багато людей, не відомих у великій політиці, які йшли в обласні ради або на позиції мерів зовсім не тому, що планували робити якусь велику політичну кар'єру. А насамперед тому, що боротьба за місце у владі для них - важлива умова збереження власного бізнесу та впливу. По-друге, стабільність і розвиток регіону - для них умова їхнього ж власного виживання. І, нарешті, завдяки цьому процесові в них почали формуватися передумови для поки що спрощеного, але все-таки стратегічного мислення. Вони вже почали мислити своїм регіоном. Це означає, що як суб'єкт з'являється потенційно нова соціальна сила, яка може зіграти як негативну роль (якщо криза нинішнього режиму триватиме і місцева влада звалюватиметься у феоди та розмежовуватиметься з центром), так і позитивну - як конструктор нової країни. Бо ці люди - потенційні суб'єкти діалогу і компромісу, які представляють і виборців, і регіон одночасно", - йдеться в статті.

"Власне, в цьому середовищі формулюватимуться рятівні плани для своїх регіонів, на противагу неадекватному політичному Києву. Не виключаю, що на час рішення про дострокові вибори до парламенту багато місцевих політиків активно працюватимуть на мажоритарних округах і відмовляться від своїх партійних квитків, незалежно від бренду партії. Буде популярна ідея "взяти Центр" і скинути політичних спекулянтів, які засіли в Києві й нездатні ні реформи провести, ні війну зупинити. Місцевий соціальний патріотизм замінить патріотичний пафос Центру", - пише Єрмолаєв.

Нагадаємо, Єрмолаєв вважає, що пострадянський український проект себе вичерпав - насамперед тому, що так і не став республіканським.

Повну статтю Андрія Єрмолаєва "Країні потрібен перепочинок" читайте у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі