Нинішній закон про заочне засудження прописаний спеціально для того, щоб фігуранти уникли покарання - Горбатюк

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Нинішній закон про заочне засудження прописаний спеціально для того, щоб фігуранти уникли покарання - Горбатюк Горбатюк розкритикував закон про заочне засудження © paulmhill / Depositphotos
Він пояснив, що за цим законом, якщо справа розвалюється в суді, можна тільки або закрити її, або винести виправдувальний вирок.

Керівник департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк виступає за внесення змін до закону про заочне засудження, адже в нинішньому його вигляді він ніби умисне прописаний для того, щоб фігуранти мали істотні юридичні зачіпки для уникнення покарання.

Про це він заявив в інтерв'ю ZN.UA.

"Я виступаю проти застосування нинішнього закону, яким зараз регулюється спеціальне (заочне. - ред.) судочинство. Ще 3 серпня цього року я написав доповідну записку генпрокурору, попередньо проаналізувавши це законодавство й отримавши висновки фахових установ та організацій щодо нього, - хоча, задля справедливості, слід зазначити, що й серед науковців немає єдиного розуміння проблематики. У доповідній я виклав усі вади цього закону, які, на мою думку, можуть призвести або до виправдувальних вироків у справах в українських судах, або до скасування ймовірних вироків наших судових інстанцій Європейським судом, з виплатою компенсації фігурантам. І це з урахуванням того, що чинним КПК України не передбачено повернення справ на дорозслідування після того, як вони вже скеровані до суду", - наголосив Горбатюк.

"Тобто якщо справа розвалюється в суді, можна тільки або закрити її, або винести виправдувальний вирок, і додаткових доказів у ній збирати не можна", - вважаэ прокурор.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що забрав "справу Януковича" у Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ, тому що не згоден з позицією його керівника Сергія Горбатюка щодо того, що процес по даній справі повинен бути виключно очним.

Нагадаємо, що в структурі Генеральної прокуратури України створено Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями. Як повідомила прес-служба ГПУ, першим завданням нової структурної одиниці прокуратури стане завершення досудового розслідування та передача до суду "Великого кримінальної справи" щодо українського екс-президента-утікача Віктора Януковича і його найближчого оточення.

Вказується, що глава Департаменту спеціальних розслідувань Сергій Горбатюк, який вів справу Януковича раніше, збереже свою посаду. За його департаментом, що складається з 56 співробітників, залишається розслідування та передача до суду справ про злочини на Майдані.

Раніше Юрій Луценко заявив, що має намір до кінця поточного року передати до суду справу про злочини у складі організованої групи колишнього президента України Віктора Януковича.

Читайте повне інтерв'ю з Сергієм Горбатюком у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі