Німеччина продовжує не помічати Україну на догоду Росії, - експерт - Політика - dt.ua

Німеччина продовжує не помічати Україну на догоду Росії, - експерт

15 січня, 2013, 12:18 Роздрукувати

Політична дружба між Німеччиною і Росією, а також економічне переплетення їхніх інтересів в останні роки стало злободенною темою для України.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

При практичній реалізації східної політики Німеччини далі діє принцип "Росія насамперед", у той же час Берлін демонструє байдужість до інших республік колишнього Радянського Союзу.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише Андреас Умланд - доцент кафедри політології Національного університету "Києво-Могилянська академія", співробітник Центрального інституту з вивчення Центральної і Східної Європи (ZIMOS) в Айхштеті, Баварія.

"Лише зрідка значущі громадські тренди у "проміжній Європі" - між ЄС і РФ - адекватно висвітлюються і обговорюються (як, наприклад, позбавлення волі опозиційних політиків у Білорусі та Україні). Але підвищена увага до України, зокрема, під час помаранчевої революції, ніколи навіть приблизно не досягала рівня інтересу до Росії і мала, якщо це взагалі відбувалося, лише обмежений або запізнілий вплив на зовнішню політику Німеччини", - зазначив політолог.

Андреас Умланд підкреслив, що для широкого німецького суспільно політичного дискурсу і надалі залишається типовим ігнорування або навіть явна байдужість до східноєвропейських і кавказьких республік колишнього Радянського Союзу.

"Білорусь і Україна є тими східнослов'янськими державами, які сьогодні, з одного боку, викликають особливий інтерес у Москви, а з іншого - явно знаходяться у тіні "російської" політики Німеччини", - пише він.

"Триває неувага з боку німецьких політиків і засобів масової інформації, зокрема, в останні роки стало викликати сумніви у правильності такого підходу з точки зору не тільки історичної відповідальності, але і міжнародної безпеки", - вважає експерт.

Умланд зазначив, що в українських ЗМІ, а також в українській діаспорі політична дружба між Німеччиною і Росією, а також економічне переплетення їхніх інтересів в останні роки стало злободенною темою. Причина - відчуття української еліти, що східноєвропейська політика Німеччини у сфері енергетики здійснюється за рахунок українського суверенітету.

"Ще більш сумно, що віднедавна німецьке страшило використовується близькими до українського уряду "політтехнологами" для маніпуляції внутрішньополітичними настроями, зокрема, коли на Ангелу Меркель звалюють провину за перебої в європейській інтеграції України у період незграбного президентства Януковича", - додав політолог.

Подробиці читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Андреаса Умланда "Німецька геоекономіка у лабіринті російсько-українських відносин".

Читайте також:

Герхард Шредер закликав Європу до швидкої інтеграції з Росією

Пропозиція про переведення Тимошенко в берлінську клініку все ще в силі

Глава МЗС Швеції звинуватив Росію в шантажі України

За матеріалами: ZN.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >