Ні зрада, ні перемога: як політики оцінили результати переговорів четвірки в Парижі

Поділитися
Ні зрада, ні перемога: як політики оцінили результати переговорів четвірки в Парижі © Адміністрація президента України
Про певні успіхи переговорів говорять майже всі політпартії.

Саміт нормандської четвірки у Парижі 9 грудня тримав у напрузі все суспільство, а тим паче український політикум. Всі пильно стежили за кроками президента Зеленського, а після спільної пресконференції таки видихнули – найгірші очікування не справдились і президент таки відстояв державні інтереси, не переступаючи червоних ліній.

В президентській фракції "Слуга народу" очікувано похвалили президента.

"Україна йде до миру на власних умовах. Черговий етап Нормандських переговорів відбувся успішно для країни та Президента", - заявили в партії відразу після пресконференції.

Члени фракції "Європейська солідарність" зазначили, що зради та капітуляції не відбулось, але президенту так нічого і не вдалось досягти.

"Що важливо у цій зустрічі: Вона відбулася - це добре. Вона не стала історичною, це очевидно, тому що у Путіна немає жодної зацікавленності підписувати мир. Добре, що наша влада не пішла на капітуляцію,на реалізацію планів Кремля. Для мене особисто дуже важливо, що вдалося домовитися про звільнення заручників, я вважаю що це ключовий підсумок саміту", - заявила депутатка Ірина Геращенко.

Однак не обійшлось і без критики.

"Турбує те, що Президент вирішив скористатися термінологією Кремля, мовляв, Москва має вплив на сепаратистів на окупованих територіях, а не є стороною цього конфлікту, яка має припинити вогонь з окупованих територій Сходу України. Це зрезонувало зі словами Путіна про "іхтамнєт" і те, що ми маємо вести прямі переговори з терористами, а РФ докладе зусиль для врегулювання "внутрішнього українського конфлікту", - написала у Facebook Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко привітала сам саміт, однак висловила низку зауважень до пунктів комюніке за підсумками зустрічі.

"Ми вітаємо те, що Україна відновила діалог на міжнародному рівні у Нормандському форматі, без якого питання припинення війни неможливо вирішити. … Разом з тим, викликає занепокоєння, що вперше в історії роботи Нормандського формату на рівні президента України легітимізовано "формулу Штайнмаєра", яка стає основою для подальших дій", - написала Тимошенко.

Лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук сприйняв новини з Парижу доволі скептично, зазначивши, що для Путні наші "червоні лінії" не мають значення, однак потішився новині про обмін заручників.

У фракції "Голосу" згодом додали, що не підтримають ідею президента щодо продовження дії закону про особливий статус Донбасу, адже вважають його небезпечним для України.

У фракції "Опозиційна платформа - За життя" заявили про відверте розчарування результатами саміту.

"Вчорашня зустріч лідерів країн Нормандське четвірки не принесла в Україну мир, а це значить, що президент Зеленський не виконує свої передвиборчі обіцянки", - заявив співголова фракції Вадим Рабіновіч.

Також у фракції заявили, що будуть підтримувати своїм голосуванням закон про особливий статус Донбасу.

Ексміністр оборони Анатолій Гриценко зазначив, що Зеленський досягнув певних успіхів, як от означив "червоні лінії", однак стійкого миру не досягнув.

"Чи досягнув Зеленський у Парижі стійкого миру? Ні, не досягнув, І маємо визнати: це було неможливим. . Чи відбулася у Парижі зрада/капітуляція? Ні, не відбулася, хоча от це - було можливим, і тиск на Зеленського був шаленим. Чи позначив Зеленський у Парижі ті "червоні лінії", за які Україна не заступить? Так, позначив", - написав він.

Ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначив, що кожен з учасників нормандського саміту залишився при своєму

"У наших партнерів залишилося враження - не знаю чи це добре чи погано, що на сьогодні кожен залишився при своєму. З реальних результатів - це обмін. І це дуже важливо емоційно. Але, звичайно, потім Росія це використовує для того, щоб тиснути в контексті подальших кроків", - сказав він.

Ексміністр закордонних справ Володимир Огризко вважає, що зустріч Путіна та Зеленського дещо протверезила останнього від ілюзій про "домовляння".

Після публікації спільного комюніке під Офісом президента на Банковій активісти почали згортати намети, що було ознакою відсутності критичного невдоволення результатами переговорів та позицією українського президента. Однак активісти зазначили, що стежитимуть за подіями та діяльністю глави держави і далі.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі