Незалежність підтримує абсолютна більшість громадян в усіх регіонах України - Політика - dt.ua

Незалежність підтримує абсолютна більшість громадян в усіх регіонах України

1 грудня, 2011, 09:50 Роздрукувати

В листопаді 2011 року частка громадян, що підтримують державну незалежність України, складає 82,6%. Про це свідчать результати опитування, що провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

При цьому абсолютна більшість респондентів - 70% - вважають, що Україна і Росія мають бути незалежними державами, «з відкритими кордонами, без віз та митниць». Значно менша частка (13%) опитаних вважають, що між Україною та Росією має існувати візовий режим. Частка прихильників створення єдиної держави складає 16%. Не змогли визначитися зі своїми преференціями стосовно відносин між Україною та Росією лише один відсоток опитаних.

Подібна ситуація спостерігається в усіх регіонах країни.

Частка тих, хто вважає, що Україна і Росія мають бути незалежними, але дружніми державами з відкритими кордонами, без віз та митниць, у Західному регіоні дорівнює 67%, у Центральному - 75%, у Південному - 67%, та 68% у Східному регіоні.

Частка тих, хто вважає, що Україна і Росія мають об’єднатися в єдину державу: у Західному регіоні складає 3%, у Центральному - 13%, у Південному - 23%, та 25% у Східному регіоні.

Прихильники введення візового режиму складають 27% мешканців Західного регіону, 10% Центрального, 9% Південного та 7% мешканців Східного регіону.

Як нагадують соціологи, 20 років тому, 1 грудня 1991 року на загальноукраїнському референдумі 90,3% громадян, що взяли участь у голосуванні, підтримали рішення Верховної Ради щодо проголошення державної незалежності України. Через те, що участь у голосуванні на референдумі взяли 84,2% тих мешканців України, хто мав тоді право голосу, підтримку державній незалежності України під час референдуму фактично надали 76% її дорослого населення.

«Всупереч економічним негараздам та політичним кризам, які спіткали Україну за 20 років, прихильність її громадян до незалежності своєї держави збереглася і посилилась», - констатують соціологи.

Дані соціологічних досліджень ставлення населення України до її державної незалежності, що проводяться протягом вже 20 років КМІС за єдиною методикою, дають загальну картину динаміки підтримки державної незалежності України.

Опитування громадської думки Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів 4-15 листопада 2011 року. Методом інтерв'ю опитано 2037 респондентів, що мешкають в усіх областях України, у Криму та у Києві за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >