New York Times: Коломойський пропонує знову розвернути Україну в бік Росії

Поділитися
New York Times: Коломойський пропонує знову розвернути Україну в бік Росії Коломойський вважає, що Захід підвів Україну, а Росія хоче дати нам грошей © bihus.info
Коломойський вирішив, що травма українців від війни з Росією мине за 5-10 років.

За останні п'ять років понад 13 тисяч осіб загинули в фактичній війни між Україною і Росією - боротьба, яку в країні багато хто називає звільненням від колоніальних пут і зближенням з Заходом. Ключовою фігурою у цій справі був мільярдер Ігор Коломойський, який витратив мільйони доларів на підготовку і оснащення бійців і допоміг зупинити російське просування в 2014 році, пише американська газета The New York Times.

Але газета зазначає, що Коломойський, якого багато хто вважає найвпливовішою фігурою в Україні поза урядом, враховуючи його роль покровителя нещодавно обраного президента Володимира Зеленського, дуже сильно змінив свою позицію: настав час, за його словами, для України відмовитися від Заходу і поверніть назад у бік Росії.

"Вони сильніше в будь-якому випадку. Ми повинні поліпшити наші відносини", - сказав він, порівнюючи владу Росії з владою України.

Люди хочуть миру, доброго життя, вони не хочуть воювати. А ви, - Америка, - змушуєте нас воювати і навіть не даєте нам грошей за це. Твитнуть Поделиться

Його коментарі, мабуть, відображають, принаймні частково, його корисливе невдоволення тим, що західні дипломати і Міжнародний валютний фонд покладалися на президента, щоб не дати Коломойському відновити контроль над "Приватбанком", конфіскованим у нього і співвласника в 2016 на тлі звинувачень у розкраданні на кілька мільярдів доларів.

Але якими б не були його мотиви, геополітичні погляди Коломойського мають значення, тому що аналітики і західні дипломати вважають, що у нього є великий вплив на адміністрацію Зеленського.

У той час як Зеленський продовжує підтримувати тісні зв'язки із Заходом, він також, схоже, готовий взаємодіяти з Росією більш безпосередньо, ніж його попередник. Зеленський нещодавно запропонував зустрітися з Путіним без присутності західних лідерів, заявив у вівторок колишній президент Казахстану.

На слуханнях щодо імпічменту в останні тижні американські чиновники описували вплив Коломойського як одну з найбільших проблем, що стоять перед новою адміністрацією Зеленського.

За повідомленнями, МВФ затримує фінансування України почасти через побоювання, що Зеленський робить недостатньо для того, щоб повернути кошти "Приватбанку", у крадіжці яких звинувачують Коломойського. "Приватбанк" обійшовся уряду в 5,6 млрд доларів під заставу в 2016 році.

Коломойський, який заперечує які-небудь правопорушення і каже, що уряд незаконно націоналізував його банк, раніше критикував МВФ і те, що він вважає надмірно напористою роллю Заходу в Україні, наполягаючи, що Зеленський повинен бути готовий до дефолту по кредитах фонду.

Але він описав процедуру імпічменту, як останню краплю. Він прямо сказав про логіку прийняття Росії в якості партнера. Він сказав, що йому стало ясно, що Європейський Союз і НАТО ніколи не візьмуть Україну, і тому було б краще прийняти реальність і навіть не намагатися.

"Ви всі не приймете нас" до альянсу, сказав Коломойський в інтерв'ю.

Марно витрачати час на порожні розмови. Тоді як Росія хотіла б взяти нас в новий Варшавський договір. Твитнуть Поделиться

П'ять років тому у Коломойського була зовсім інша точка зору. Під загрозою нападу з боку підтримуваних Росією бойовиків мільярдер прийняв пропозицію стати главою свого рідного регіону – прифронтової Дніпропетровської області. Він фінансував добровольців, які утримували лінію фронту, перш ніж регулярна армія змогла розгорнути досить військ, щоб тримати бойовиків "ЛДНР" у страху.

Як постійний член єврейської громади України, він протистояв поданням Кремля про те, що новим прозахідним урядом у Києві керують неонацисти.

У 2017 році Коломойський виїхав з України в Швейцарію і Ізраїль після того, як уряд за часів тодішнього президента Петра Порошенка націоналізував "Приватбанк" та звинуватив його у великому шахрайстві, яке загрожувало дестабілізувати економіку України. Він повернувся в травні цього року після обрання Зеленського.

Зараз Коломойський наполягає на тому, що його почуття до Росії нікуди не поділися, згадавши масовий голод 1930-х роках як одну з трагедій, що спіткали Україну через її зв'язки з Москвою. Але, як він сказав The Times, що Захід підвів Україну, не надавши достатньо грошей або не відкривши досить ринків.

Замість цього, за його словами, Сполучені Штати просто використовують Україну, щоб спробувати послабити свого геополітичного конкурента.

Війна проти Росії - до останнього українця. Твитнуть Поделиться

Відновлення зв'язків з Росією стало необхідним для економічного виживання України, стверджував Коломойський. Він вважає, що травма від війни пройде.

"Дайте п'ять, десять років, і кров забудеться", - сказав Коломойський. "У 2014 році я показав, що не хочу бути з Росією", - додав він. "Я об'єктивно описую, що я бачу і куди йдуть справи".

Він сказав, що фінансування з Росії може замінити кредити МВФ, який підштовхував Україну до антикорупційних реформ, які дратують укорінених бізнесменів.

"Ми візьмемо 100 мільярдів доларів у росіян. Я думаю, що вони хотіли б дати їх нам сьогодні", - сказав Коломойський.

Який найшвидший спосіб вирішити проблеми і відновити стосунки? Лише гроші. Твитнуть Поделиться

Для Коломойського ворожнеча проти Сполучених Штатів є особистою. Він каже, що вважає себе метою ФБР, яке, як повідомляється, розпочало розслідування фінансових злочинів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі