Немиря: Венеціанська комісія жорстко розкритикувала законопроект про вибори - Політика - dt.ua

Немиря: Венеціанська комісія жорстко розкритикувала законопроект про вибори

14 жовтня, 2011, 15:15 Роздрукувати

У п’ятницю, 14 жовтня, за результатами обговорення проекту закону про вибори народних депутатів України були ухвалені висновки Венеціанської комісії, у яких, зокрема, зазначається, що виборча система, запропонована проектом закону, не відповідає рекомендаціям ПАРЄ (Резолюція 1755).

Про це повідомив заступник голови партії «Батьківщина», колишній віце-прем’єр-міністр України Григорій Немиря, який брав участь у засіданні Венеціанської комісії, повідомляє прес-служба партії.

«Запропонований проект закону не був тим, який представники Венеціанської комісії обговорювали з представниками української влади. Він також не є тим, який було рекомендовано Резолюцією ПАРЄ 1755», - говориться у висновках Венеціанської комісії, зазначив Григорій Немиря.

«Вибори за змішаною системою і виборчий бар’єр, а також заборона на участь у виборах виборчих блоків є рішенням правлячої більшості, яке вона зробила в односторонньому порядку і без консультацій з представниками інших політичних партій і громадянського суспільства», - йдеться у висновках Венеціанської комісії.

У зв’язку з цим, Венеціанська комісія нагадала, що довіра до чесності виборчих правил є ключовим для проведення демократичних виборів. Венеціанська комісія, зокрема, зазначила, що внесення фундаментальних змін у виборчу систему без широкої публічної дискусії може скомпрометувати легітимність проекту закону про вибори.

Також наголошується, що «рішення про вибір виборчої системи мусить бути результатом широких і відкритих дискусій у парламенті за участю усіх політичних партій. Зміна виборчої системи не повинна підривати довіру виборців, політичних партій та громадянського суспільства до виборчого процесу».

Венеціанська комісія висловила жаль, що розробники проекту закону про вибори проігнорували рекомендації щодо взяття за основу проекту виборчого кодексу, який отримав схвальну оцінку Венеціанської комісії ще у грудні 2010 року.

Також у висновках говориться, що виборче законодавство не має надавати переваг інтересам однієї політичної партії. Ключовим є те, що законодавство має відповідати таким основоположним принципам, як право на вільні вибори та принципу відкритості проведення виборів. Повинно відбутись відкрите обговорення запропонованих змін до законодавства, вони повинні отримати широку підтримку, пошук консенсусу є особливо важливим, йдеться у висновках.

Нагадаємо, що законопроект «Про вибори народних депутатів України» 10 жовтня був зареєстрований у Раді депутатами від більшості. В цілому він повторює законопроект, який розробляла робоча група на чолі з О.Лавриновичем і до якого Венеціанська комісія раніше надала попередні критичні зауваження.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >