Не такий страшний вірус, як паніка

Поділитися
Усе в тумані й нічого не видно — приблизно так можна охарактеризувати ситуацію із захворюванням на грип на Львівщині...

Усе в тумані й нічого не видно — приблизно так можна охарактеризувати ситуацію із захворюванням на грип на Львівщині. Саме Львів перебрав на себе «лідерство» в цій сумній статистиці після Тернополя. Станом на 5 листопада, у Львівській області на грип та ГРЗ захворіла 128451 особа. Як повідомив головний санітарний лікар області, станом на 5 листопада, на Львівщині підтверджено вісім випадків захворювання на грип А/H1N1. У семи з 11 проб, узятих у покійників, виявили «свинячий грип». За останніми даними обласного управління охорони здоров’я, від грипу та ГРВІ померло 45 осіб.

Тривалий час ніхто з місцевих керівників нічого не міг сказати з приводу причин та наслідків захворювань в області. Населення задовольнялося куцою інформацією з телебачення та ЗМІ. Як наслідок, полиці аптек підчистили так, що нині неможливо придбати навіть традиційних препаратів проти звичних сезонного грипу та застуди. У деяких аптеках цими днями можна було бачити міліціонерів, відряджених перевіряти ціни на ліки та наявність захисних масок. Але й після цього необхідні вироби у вільному продажу так і не з’явилися.

Утім, це не завадило податківцям та правоохоронним органам заявити, що під час перевірки діяльності аптек було зафіксовано порушення правил торгівлі, на порушників накладено штрафи. Але це більше скидалося на пошуки цапа-відбувайла, ніж на виявлення реальних причин кризової ситуації в галузі охорони здоров’я.

Тим часом Львівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України відкрило провадження у справі проти Головного управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації, яке своєчасно не вжило заходів із контролю за забезпеченням медпрепаратами, відпуском населенню лікарських засобів та виробів медичного призначення, що призвело до виникнення їх дефіциту.

Як розповів знайомий фармацевт, у кожній з аптек був певний запас лікувальних засобів проти звичайного грипу та простудних захворювань. Але через ажіотажний попит за лічені години його начисто вичерпали. Ситуацію могла б врятувати система держрезерву, призначена саме для таких випадків. Проте в області вона фактично знищена.

Лікарі практично неспроможні встановити реальний діагноз хвороби та прогнозувати її можливі наслідки. У цьому автор міг переконатися на власному досвіді. Висока температура, лихоманка, біль у нирках. «Швидка» о 2-й ночі збиває температуру і пропонує лягати у лікарню. «Сімейний» лікар ставить під сумнів виклик карети швидкої допомоги, робить висновок — ГРЗ і виписує рецепт на «Арбідол», кальцію глюконат та аскорутин, а також дає направлення на аналізи. «Купіть в аптеці оці ліки і якомога більше пийте». Скаргу на лихоманку та біль у нирках лікар пропустила мимо вух. Якби не дзвінок до знайомого медика, хто знає, чим це могло б закінчитися. Бо всі показники в аналізах, результат яких був готовий через два дні, аж «зашкалювали».

Що це означає? Лише те, що медики на місцях змушені ворожити, з яким захворюванням мають справу, і лікувати методом спроб та помилок. Діагностичного обладнання для швидкого визначення причин захворювання в області немає.

У зв’язку з цим міський голова Львова Андрій Садовий звернувся до лідерів політичних сил, кандидатів на посаду президента України із пропозицією перерахувати частину виборчих фондів на придбання сучасної вірусологічної та мікробіологічної лабораторій. За його словами, у сусідній Польщі сучасні лабораторії для діагностики походження вірусів держава облаштувала в кожному воєводському місті.

До речі, польські медики вважають звичайний грип небезпечнішим, ніж A/H1N1. Нещодавно міністр охорони здоров’я Польщі Єва Копач закликала не концентрувати свою увагу виключно на випадках захворювання на
A/H1N1, підкресливши, що від нього у Польщі не помер жоден хворий. За словами міністра, з часу появи «свинячого» грипу в травні нинішнього року підтверджено 185 випадків із 700 підозр, наголосивши, що цей вірус був набагато менш шкідливим від звичайного сезонного грипу.

Станом на 4 листопада, у Львові трохи зменшилася кількість звернень до лікарів, але почастішали випадки ускладнень. Протягом минулої доби було заповнено весь корпус на вул. Мушака, 54, який спеціально переобладнали для хворих на грип та ГРЗ. Зараз у Львові госпіталізовано 649 осіб, 317 з яких — діти. З пневмонією на лікарняних ліжках перебувають 405 осіб, з яких 94 — діти.

Коментар лікаря-анестезіолога вищої категорії Львівської обласної інфекційної лікарні Павла Чернетка:

«Усі ці дні я працюю в реанімації Львівської інфекційної лікарні. І можу стверджувати: причиною смерті жертв епідемії є те, що перестають виконувати свою функцію легені. Настає тотальна гіпоксія, тобто кисневе голодування.

Що ж стосується наслідків епідемії, то цьогорічна статистика мало відрізняється від статистики минулих років. Від туберкульозу за день помирає більше людей, ніж від цієї пневмонії. Та й в автокатастрофах гине значно більше. Але якщо постійно нагнітати страх, наводячи дані про кількість хворих та про смертні випадки, то, звісно, виникає паніка. Певна річ, треба берегтися, займатися профілактикою, мити руки, носити маски у транспорті та в інших приміщеннях, у яких є скупчення людей. Але носити маски на вулиці — це нонсенс. Вірус передається в замкненому просторі від людини до людини під час розмови, чхання, кашлю. А в морозному повітрі він швидко гине».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі