Не така страшна інфляція, як її рівень - Політика - dt.ua

Не така страшна інфляція, як її рівень

24 листопада, 2006, 00:00 Роздрукувати Випуск №45, 24 листопада-1 грудня

Інфляція в розмірі до 13% на рік не несе загрози для української економіки, проте уряд має передбачи...

Інфляція в розмірі до 13% на рік не несе загрози для української економіки, проте уряд має передбачити механізм захисту найбідніших прошарків населення від зростання цін, вважає голова Ради Національного банку України (НБУ), директор Інституту економіки і прогнозування НАН України Валерій Геєць.

«Матимемо (інфляцію. — ІФ) цього року 12%. Ну і що — це вплинуло на стан економіки? Дослідники — і закордонні, і наші — вважають, що до рівня 13—14% інфляція не справляє негативного впливу на стан економіки», — сказав він агентству «Інтерфакс-Україна» у п’ятницю.

Водночас В.Геєць наголосив на необхідності мати гарантії уряду щодо ліквідації дисбалансів, що виникають у зв’язку з таким зростанням інфляції в соціальній сфері серед найбідніших прошарків населення.

Говорячи про урядовий прогноз інфляції на 2007 рік у розмірі 7,5%, експерт назвав його амбітним, однак зазначив, що інфляція може бути дещо більшою без шкоди для економіки.

«7,5% — гарна, амбітна мета. Але якщо буде 9 чи 10%, на показники економіки це не вплине. А от якщо істотно більше — тоді справді почнуться проблеми», — сказав В.Геєць.

Говорячи про стрибок інфляції в останні місяці, директор інституту підкреслив, що вона викликана багато в чому рішенням про підвищення тарифів у житлово-комунальній сфері і підвищенням вартості енергоресурсів за останні шість-вісім місяців, однак проявилася лише тепер із властивим економіці лагом.

Як повідомлялося, темпи інфляції в Україні у вересні прискорилися до 2%, у жовтні — до 2,6%, що призвело до її зростання з початку року до 8,7%. Перший віце-прем’єр, міністр фінансів М.Азаров припускає, що в листопаді—грудні інфляція може скласти ще 3,5%, однак 2007 року її рівень уповільниться до 7,5%.

Заступник міністра економіки України Сергій Романюк у п’ятницю повідомив, що Мінекономіки очікує, що показник інфляції в грудні 2006 року буде на рівні 1,5—1,9%.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво