Не всі витоки схем злодійства і корупції в оборонці знаходилися в президентському кабінеті — експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Не всі витоки схем злодійства і корупції в оборонці знаходилися в президентському кабінеті — експерт
Провал Іракського контракту призвів до того, що повз українську оборонну промисловість пролетіло потенційних замовлень ще на 2,5 млрд доларів.

Президенту відкрию секрет Полішинеля: аж ніяк не всі витоки схем злодійства і корупції перебували в головному кабінеті на Банковій. Торгівля зброєю завжди була закритою темою, і до недавнього часу більшість вищих посадових осіб держави, включаючи навіть Ст. Януковича, не мали уявлення про суми тіньових доходів вітчизняних збройових баронів.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Дмитро Менделєєв. Автор нагадує про провал так званого Іракського контракту на переозброєння армії Іраку. Кримінальне провадження за цим контрактом, яке ведеться з кінця 2013 р., розпочате ще в каденцію і за ініціативою ростовського втікача, тягнеться вже майже шість років.

"Багато фігурантів цього процесу вже давно витратили вкрадені у держави багатомільйонні суми на себе коханих і навіть не згадають назви офшорів, через які вони виводилися за кордон, хоча відповідати за збитки і крадіжки з подібних міжнародних контрактів доведеться державі Україна, і не чиновникам оборонки, а конкретно нам - платникам податків. Провал Іракського контракту призвів до того, що повз українську оборонну промисловість пролетіло потенційних замовлень ще на 2,5 млрд доларів. Як оцінити цей збиток? - задає експерт риторичне питання. - А що сталося з судном, що затонуло біля берегів Греції з великою партією української зброї, яка призначалася, найімовірніше, для Лівії? Хтось із слідчих пам'ятає імена, паролі, явки колишніх і теперішніх посадовців підприємств-спецекспортерів, причетних до організації цієї угоди? Мені не вдалося виявити кримінального провадження за цим фактом ні в численних правоохоронних органах, ні в спецслужбах, ні навіть найменшого натяку на проведення слідчих дій по Лівійському контракту".

У свою чергу, за словами автора, "розборки" з Індійського контракту на модернізацію літаків для ВПС Індії зачіпають каденцію вже чотирьох президентів України. На сьогоднішній день навіть складно підрахувати, скільки "їдців" з числа спецекспортерів та підприємств "Укроборонпрому" і які суми відкусили від цього контракту.

Детальніше про корупцію в "Укроборонпромі" і як з цим боротися читайте у статті Дмитра Менделєєва "Троянські коні "Укроборонпрому"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі