"Не раніше осені" — в "Слузі народу" назвали приблизні дати підписання закону про референдум

Поділитися
"Не раніше осені" — в "Слузі народу" назвали приблизні дати підписання закону про референдум У листопаді минулого року президент Володимир Зеленський анонсував розробку нового закону © newsone.ws
До місцевих виборів жодне з питань не буде виноситися на референдум.

Вже на наступному пленарному тижні Верховна Рада буде розглядати закон про референдум. Попри це, прийняти його розраховують восени. Про це заявила заступниця глави фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук в ефірі телеканалу "Інтер".

"Ми розраховуємо прийняти в першому читанні вже в цей четвер у Верховній Раді. Вже після літа ми загалом приймемо", - сказала народний депутат.

Кравчук додала, що до проведення місцевих виборів жодне питання на референдум виноситися не буде.

Читайте також: Разумков розповів, можуть легалізувати "особливий статус" ОРДЛО через референдум

Нагадаємо, 13 травня голова Верховної Ради направив запит про оцінку Венеціанській комісії відповідного законопроєкту.

У 2018 році Конституційний суд України визнав таким, що не відповідає Основному закону, прийнятий у часи Віктора Януковича закон "Про всеукраїнський референдум" від 6 листопада 2012 року.

Згідно із зазначеним документом, предметом референдуму могли бути питання про схвалення нової редакції Конституції, її змін, скасування, втрату дії або визнання недійсним закону про внесення змін до Конституції, про зміну території України, про прийняття чи скасування закону України або внесення змін у діючий закон.

З будь-якого питання, за винятком тих, щодо яких референдум не допускається згідно з Конституцією. Результати народного волевиявлення на всеукраїнському референдумі визнавалися обов'язковими. Експерти відзначали, що прийнятий законом порядок прийняття нової Конституції і порядок внесення змін в Основний Закон не відповідає конституційним положенням.

У 2013 році закон оцінила Венеціанська комісія, яка встановила, що дозвіл виносити на референдум питання внесення змін до Конституції або нову Конституцію може порушити конституційну стабільність і законність в Україні. Крім того, документ не повністю відповідав міжнародним стандартам з питань, які можуть винести за народною ініціативою.

У листопаді минулого року президент Володимир Зеленський анонсував розробку нового закону про всеукраїнський референдум.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі