Найєм назвав абсурдним скасування статті КК про незаконне збагачення

Поділитися
Найєм назвав абсурдним скасування статті КК про незаконне збагачення Мустафа Найєм нагадав про міжнародні зобов'язання України © Мустафа Найєм/Facebook
Запровадження кримінальної відповідальності за незаконне збагачення передбачено Конвенцією ООН проти корупції, яку Україна ратифікувала.

Народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Мустафа Найєм вважає абсурдним і таким, що суперечить міжнародному праву, рішення Конституційного суду про неконституційність статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення.

"За непідтвердженою інформацією, сьогодні Конституційний суд прийняв рішення скасувати цю статтю Кримінального кодексу, оскільки вона не відповідає принципам верховенства права та презумпції невинуватості. З точки зору міжнародного права, це повний абсурд", - написав політик на своїй сторінці в Facebook ввечері у вівторок, 27 лютого.

Депутат зазначив, що поняття "незаконне збагачення" закріплено в Конвенції ООН проти корупції, ратифікувавши яку Україна зобов'язалася запровадити кримінальну відповідальність за це діяння.

"Незаконне збагачення" з'явилося у міжнародному праві ще в 2003 році, коли була прийнято Конвенцію ООН проти корупції. Стаття 20 цього документа свідчить, що країна-учасник (а Україна ратифікувала Конвенцію) зобов'язана в рамках свого законодавчого поля "..визнати в якості кримінально караного діяння, коли воно вчиняється умисно, незаконне збагачення, тобто значне збільшення активів державної посадової особи, що перевищує її законні доходи, і які вона не може раціонально обґрунтувати", - пояснив Найєм.

Нагадаємо, 26 лютого українські ЗМІ повідомили, що Конституційний суд скасував статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення. КСУ визнав статтю 368-2 неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинності.

Подання до КСУ щодо конституційності статті про незаконне збагачення 12 грудня 2017 року подали 59 народних депутатів. Їх інтереси в суді представляв член парламентської фракції "Народного фронту" Павло Пинзеник.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні запровадили в 2015 році в рамках виконання Плану дій з візової лібералізації ЄС. Ця вимога також було включено в меморандум співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Ст. 368-2 передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 2 до 10 років з конфіскацією майна та забороною обіймати певні посади на строк до трьох років.

НАБУ розслідує близько 50 кримінальних проваджень за статтею про незаконне збагачення. Повідомлення про підозру за ст. 368-2 вручені екс-керівнику ДФС Мирославу Продану першому заступнику голови СБУ Павлу Демчині, міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, екс-співробітнику ГПУ Дмитру Сусу, чолі Держаудиту Лідії Гавриловій. Також зареєстровано кримінальні провадження щодо народних депутатів Вадима Рабиновича, Олега Ляшка, Євгена Дейдея, Максима Полякова та інших політиків і посадових осіб.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі