Обіцянки-цяцянки: Батьківщина та Слуга народу найчастіше реєструють законопроекти, неможливі до виконання - Політика - dt.ua

Найчастіше порожні фінансові обіцянки в Раді дають "Батьківщина" та "Слуга народу"

13 грудня, 2019, 10:25 Роздрукувати

Пропоновані ними законопроекти часто неможливо втілити в життя.  

© Василь Артюшенко, DT.UA

Найбільшу кількість нереалістичних до виконання законопроектів у Верховній Раді IX скликання пропонують ВО "Батьківщина", "Слуга Народу" та позафракційні народні депутати, свідчать висновки Міністерства фінансів.

Всього за період із 29 серпня по 19 листопада Міністерством фінансів України дало 447 експертних висновків до законопроектів щодо фінансових можливостей їх реалізації. Із них 236 було визнано такими, що негативно впливатимуть на дохідну або витратну частину державного бюджету і, відповідно, унеможливлюють їх реалізацію.

Із 236 нереалістичних проектів законів депутати ВО "Батьківщини" були серед авторів 64, "Слуги Народу" – 55, позафракційні народні депутати – 55. Також високі показники фінансового популізму в депутатів "Опозиційної платформи За життя", які зареєстрували 38 нереалістичних документів.

Щодо інших фракцій та груп показники наступні: ЄС – 15 нереалістичних проектів, "Голос" – 11, група "За майбутнє" - 7.

"Те, що опозиційні політичні сили подають значну кількість документів, які не узгоджуються із експертними висновками Мінфіну виглядає цілком логічним і таку тенденцію КВУ відзначав й під час роботи попереднього парламенту. Однак більше здивування викликають високі показники фінансового популізму серед депутатів провладної "Слуги Народу", які часто також подають нереалістичні проекти, які не можуть бути виконані Міністерством фінансів", - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Як правило до фінансового популізму зараховуються проекти законів щодо підвищення мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, збільшення державних видатків, зростання соціальних стандартів тощо. Реєструючи подібні ініціативи, народні депутати переважно не вказують достатніх джерел для покриття видатків на їх реалізацію, що унеможливлює їх практичне виконання.

Читайте також: КВУ назвав фракцію, яка найбільше підтримує "Слугу народу" в ухваленні законів

Зазначимо, що в Раді IX скликання в перші три місяці роботи зареєстровано 1 193 законопроекти, що становить 30 законопроектів на одне пленарне засідання.

За матеріалами: Комітет виборців України /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 2
  • Sasha G Sasha G 13 грудня, 11:38 Це цілком логічно. Інакше бути не може. Всі перераховані вище партії, особливо Слуга, Батьківщина, ЄС, Голос, являються ліберальними партіями. Сповідують ідеологію лібералізму. Слуга - радикальний ультралібералізм. Лібералізм проповідує звільнення людини від будь-як их обмежень, в тому числі від чесності. правдивості, моралі, обов'язків. Брехати, давати щедрі обіцянки, і не виконувати їх, легко, приємно, вигідно. А тому ліберал завжди бреше, і до цього слід звикати. Ліберал завжди говорить то що від нього бажають почути, але робить то що йому особисто вигідно. згоден 0 не згоден 0 Відповісти Цитувати ДякуємоПоскаржитись Sasha G Sasha G 13 грудня, 11:40 Ліберала не варто навіть слухати, все що він сказав - це порожні слова. Судити про ліберала варто тільки по його реальних справах. згоден 0 не згоден 0 Цитувати ДякуємоПоскаржитись
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >