Найближчим часом Рада може легалізувати подвійне громадянство

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Найближчим часом Рада може легалізувати подвійне громадянство
Ну не позбавляти ж мільйони жителів прикордонних Закарпатської та Чернівецької областей українських паспортів, автоматом віддавши їх Румунії чи Угорщині.

Найближчим часом в обхід Конституції України на розгляд у Верховну Раду винесуть законопроєкт №2590 про внесення змін до деяких законів щодо питань громадянства. Документом передбачено право на збереження українського громадянства тим, хто добровільно отримав паспорт іншої країни, що, по суті, легалізує ситуацію, яка склалася в Україні, пише у своїй статті для DT.UA Інна Ведерникова.

Відповідно до статті 4 Основного закону, в Україні існує принцип єдиного громадянства. Надавати людині український паспорт, або ні, вирішують відповідно до закону "Про громадянство України", який і закріплює вищезгаданий принцип.

При цьому друга стаття закону про громадянство виключає можливість громадянства адміністративно-територіальної одиниці. Тобто людина не може бути громадянином Донецької або Закарпатській області. Крім того, паспорт якої б країни не був у людини, у правовідносинах з державою на території України вона - лише громадянин України. Проте в законі немає жодної згадки про те, що подвійне або множинне громадянство в Україні заборонено.

Водночас, якщо українець після досягнення 18 років добровільно вирішив отримати громадянство іншої країни, то український паспорт необхідно здати. Приблизно так говорить чинний закон. Однак немає ніяких чітких законних механізмів регулювання цього питання та позбавлення з вищезгаданої причини людей з подвійним громадянством українського паспорта.

"У результаті такої стриманості і неясності закону, за роки незалежності Україна отримала велику кількість громадян з паспортами інших країн. І якщо військову драму останніх років з російськими паспортами в "ДНР/ЛНР" можна вважати екстраординарною, то історію з румунськими та угорськими паспортами варто назвати повзучим захопленням цілих регіонів України. На що, в силу абсолютно незрозумілих причин, наша постійно щось символічно "зшиваюча" держава ніяк не реагувала", - зазначає автор.

У свою чергу Банкова своїм законопроєктом пропонує вирішити зазначену проблему, викресливши з підстав для втрати громадянства рішення отримати паспорт іншої країни. Тобто - добровільно отримане людиною, наприклад, польське громадянство, на думку законотворця, зовсім не привід для позбавлення українського громадянства.

Очевидно, що легалізовуючи цю історію, президент з двох зол обрав менше, турбуючись про унітарність нашої держави, яка тріщить по швам, додала авторка. Ймовірно і для президента Зеленського вже не секрет, що ті ж румунські та угорські політичні партії давно і щільно латають фінансові діри низки українських місцевих бюджетів Західної України, і з радістю приймуть у свої обійми "бездомних" громадян разом з територіями.

Детальніше читайте у статті Інни Ведернікової "Подвійне громадянство: стежте за руками" для "Дзеркала тижня.Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі