НАТО дасть оцінку виконанню Києвом програми співробітництва з урахуванням суду над Тимошенко - Політика - dt.ua

НАТО дасть оцінку виконанню Києвом програми співробітництва з урахуванням суду над Тимошенко

28 жовтня, 2011, 06:46 Роздрукувати

Члени НАТО висловлять свою думку щодо виконання Річної національної програми співпраці з альянсом (РНП) з урахуванням суду над екс-прем'єром Юлією Тимошенко.

Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив помічник заступника генерального секретаря НАТО з політичних справ і політики безпеки Джеймс Аппатурай, який приїхав в Україну для проведення попередньої оцінки виконання Києвом Річної національної програми співпраці з альянсом.

При цьому він підкреслив, що остаточну оцінку проведенню реформ в Україні давати поки рано: «Насамперед ми повинні подати зібрану нами інформацію нашому міжнародному секретаріату. Далі її передадуть представникам країн альянсу. Вони, відповідно, мають сформувати й повідомити нам думку своїх столиць. Тільки після цього буде сформовано остаточну оцінку успішності виконання Україною РНП».

Дж.Аппатурай додав, що в цій програмі йдеться не тільки про реформи в секторі оборони та безпеки - РНП торкається також і питань демократичних цінностей, і правової реформи. Він нагадав, що свого часу генеральний секретар НАТО через прес-секретаря організації висловив своє розчарування справою Тимошенко.

Коментуючи свої зустрічі з українськими чиновниками, Дж.Аппатурай зазначив, що жодна зі сторін не ухилялася від обговорення питань демократії, демократичних цінностей і ситуації з цими цінностями в Україні. «Я ще раз представив позицію НАТО у справі Тимошенко, і в контексті виконання РНП ми обговорювали питання реформи судової системи та юстиції. У нас дуже хороші, щирі й відкриті відносини. Що, безумовно, ще раз було підтверджено під час обговорення цього делікатного питання», - зазначив представник НАТО.

Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Володимира Кравченка з Джеймсом Аппатураєм.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42, 9 листопада-15 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >