НАТО закликає Росію припинити дестабілізувати ситуацію в Україні – заява

Поділитися
НАТО закликає Росію припинити дестабілізувати ситуацію в Україні – заява НАТО закликало РФ вивести свої сили та припинити підтримувати бойовиків в Донбасі © Reuters
Союзники і Київ стурбовані триваючими спробами Росії ще більше дестабілізувати ситуацію в Україні.

НАТО і Київ підтверджують заклик до Росії вивести війська з українських територій, припинити дестабілізувати ситуацію в Україні, а також підтримують "нормандський формат" та необхідність виконання мінських угод. Про це сказано у заяві щодо відносин Україна-НАТО, прийнятій на саміті лідерів країн Альянсу у четвер, 12 липня.

"Союзники та Україна підтверджують свою підтримку врегулювання конфлікту дипломатичними засобами у відповідності з мінськими угодами і вітають зусилля "нормандського формату"", - йдеться в документі.

Північноатлантичний Альянс і Україна також закликали Росію вивести свої сили та припинити політичну, фінансову й військову підтримку незаконних збройних формувань (НЗФ) у Донбасі.

Підкреслюється, що забезпечення всеосяжного припинення вогню, виведення важкого озброєння, ефективний моніторинг і контроль з боку спостерігачів ОБСЄ, виведення підтримуваних Росією формувань та важкої військової техніки, а також роззброєння НЗФ залишаються першими необхідними кроками для деескалації конфлікту.

У заяві також зазначається, що союзники і Україна стурбовані триваючими спробами Росії ще більше дестабілізувати ситуацію в Україні, включаючи загрозу застосування сили, дезінформацію, кібератаки, енергетичний шантаж і втручання у внутрішні процеси України. Росію закликають відмовитися від таких дій.

Крім того, Київ і країни-члени НАТО вимагають забезпечити доступ для моніторингових організацій на територію Криму, звільнити українських в'язнів і заручників, затриманих у Росії, Криму і Донбасі. Лідери країн НАТО і України також стурбовані застосуванням тортур та переміщенням українських громадян у в'язниці на російській території.

"Продовження мілітаризації Росією Криму, Чорного моря і Азовського моря створює додаткові загрози незалежності України і підриває стабільність у ширшому регіоні", - підкреслюється в заяві.

Читайте також: Генсек НАТО пояснив, чому діалог з Росією не буде припинено

Саміт НАТО проходить 11-12 липня в Брюсселі. На ньому присутні президенти України і Грузії Петро Порошенко та Георгі Маргелашвілі.

11 липня учасники самміту прийняли декларацію, в якій підтверджуються євроатлантичні прагнення України.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на спільному брифінгу з президентом Петром Порошенком зазначив, що Україна не повинна зменшувати темпи проведення реформ, так як це наближає країну до вступу в Альянс. За його словами, ухвалення закону про нацбезпеку є важливим кроком на шляху до євроатлантичної інтеграції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі