«Нашоукраїнці» вимагають заборонити діяльність НСНУ. У Вінниці суд уже призупинив реєстрацію місцевого помаранчевого осередку. Столичний Подільський суд поки в роздумах - Політика - dt.ua

«Нашоукраїнці» вимагають заборонити діяльність НСНУ. У Вінниці суд уже призупинив реєстрацію місцевого помаранчевого осередку. Столичний Подільський суд поки в роздумах

27 травня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №20, 27 травня-3 червня

Візит у Вінницю стоїть одним із перших у публічній програмі Віктора Ющенка. Але його, напевно, варт...

Візит у Вінницю стоїть одним із перших у публічній програмі Віктора Ющенка. Але його, напевно, варто було б ще прискорити, аби випередити першу післяреволюційну кризу, котра почалася, хоч як це дивно, з однозначно помаранчевого регіону.

Так, у вівторок на очах у Олександра Кірєєва, котрий приїхав представити нового головмитаря області, облився бензином для самоспалення депутат міськради й екс-довірена особа Ющенка під час виборчої кампанії Сергій Щетинін. Вирвати у нього запальничку зуміли інші протестанти помаранчевих партій («Наша Україна», «Собор», «Батьківщина», СПУ, «Солідарність» та ін.), обурені призначенням людини, яка скомпрометувала себе, на їхню думку, під час виборів Президента і на посаді начальника міської ДПА.

Трохи раніше не менше був шокований і віце-прем’єр Роман Безсмертний, котрого його ж однопартійці «привітали» пікетом під гаслом «Наша Україна — не ваша, «помаранчеві» олігархи!» І, до речі, вже домоглися певних зрушень у справі т.зв. приватизації партії.

Зокрема припинена діяльність Вінницької обласної організації політичної партії «Народний союз «Наша Україна», із закликом про скасування реєстрації якої в місцевий суд звернулися рядові члени партії. Таким чином вони звернулися по захист прав більш як 200 однопартійців і учасників установчого з’їзду НСНУ, не допущених організаторами до участі в обласній установчій конференції.

А вже згадуваний «палій» С.Щетинін подав позов безпосередньо до своєї партії, вимагаючи заборонити діяльність НСНУ до ревізії партійного статуту. Подільський районний суд м. Києва рішення поки не прийняв, пояснюючи ситуацію відсутністю подібного прецеденту. Щетинін же наполягає на своєму. За його словами, остаточний варіант статуту «тоталітарний» і відрізняється від проекту, за який він голосував на установчому з’їзді. Зокрема пунктом 5.3.5, за яким центральний апарат партії може розпустити первинну організацію за недотримання «виборчої політики»...

— Тобто за «неправильно складені списки кандидатів у депутати» Київ усіх нас може «звільнити». Я хочу, щоб керівництво партії знало: ми їх шануємо і цінуємо, але водночас ми — не роботи і маємо намір не лише виконувати, а й контролювати, — заявив позивач.

Після чого на офіційному сайті «нашоукраїнців» ситуацію зі статутом прокоментував член президії Ради НСНУ Борис Безпалий. А саме, що статут НСНУ «дієздатний», але все ж вирішено ввести інститут заступників голів регіональних організацій партії. А то, мовляв, багато сил витрачається на «внутрішньопартійну боротьбу за посади», тоді як висування заступників «знизу» позитивне й конструктивне.

Під цим, певне, мався на увазі й скандал у Вінниці, де на безальтернативній основі головою обрали рекомендованого згори депутата «НУ» Миколу Сокирка. А більш як 200 помаранчевих активістів, які висунули «знизу» кандидатуру екс-довіреної особи Ющенка, просто залишили зал із криками «Ганьба!» І без мандатів для голосування, яких делегатам установчого з’їзду в Києві взагалі не видали.

…Майдан помер? І хай живе новий Майдан! — кажуть тепер на Вінниччині. А його трибун Щетинін запевняє, що докладе всіх зусиль проти спроби створення «Політичного акціонерного товариства» під брендом Ющенка.

— Комерціалізація партії не пройде навіть за сприяння помаранчевих олігархів. Ющенко не володіє реальною інформацією, його підставляють. Точиться боротьба за інструмент, яким 2006 року формуватимуть усі рівні влади. Йде політична комерція. Народна партія перетворюється на акціонерне товариство з конкретними пакетами акцій у певних осіб. Я кажу це не для того, щоб кинути чорну тінь на нашу партію, а щоб люди розуміли й відповідно реагували, щоб не було закидів, ніби ми створюємо кишенькову партію для свого брата, свата і т.д…

Тож тенденція очевидна. У «Народному союзі «Наша Україна», який повинен об’єднати всі сили, котрі разом із Віктором Ющенком пройшли кампанію 2004 року, почали прискорюватися внутрішньовідцентрові сили. Які, наче на каруселях, когось викинуть на узбіччя, комусь — закрутять голову, а третіх і зовсім...

…Після бензино-податкового інциденту губернатор Вінниччини Олександр Домбровський пообіцяв главі ДПА Олександру Кірєєву, що іншим разом його зустрінуть хлібом-сіллю, а не каністрою з бензином. І вже наступного дня побачив намети під обладміністрацією, у яких знайомі по Майдану особи вимагають відставки вже самого Домбровського. А чим тепер Вінниця зустріне самого Ющенка?

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >
Вам також буде цікаво