НАША УЛЮБЛЕНА СПРАВА — ЗАПРЯГАТИ… - Політика - dt.ua

НАША УЛЮБЛЕНА СПРАВА — ЗАПРЯГАТИ…

28 лютого, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №8, 28 лютого-7 березня

Україна повільно проводить структурні реформи, — такого висновку дійшла місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) за підсумками роботи в Києві...

Україна повільно проводить структурні реформи, — такого висновку дійшла місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) за підсумками роботи в Києві.

У випущеному в п’ятницю прес-релізі представництва МВФ про підсумки роботи місії в Києві підкреслюється: якщо не буде істотного прискорення структурних реформ, перспективи економічного зростання в Україні можуть погіршитися.

Водночас експерти МВФ відзначають поліпшення макроекономічної ситуації 2002 року, проявом чого стало зростання економіки, низька інфляція та нагромадження валютних резервів.

Одним із основних завдань місії МВФ було проведення аналізу «джерела вразливості» економіки. Загальну оцінку місії, підсумовану в заключній заяві, буде опубліковано найближчим часом, ідеться в повідомленні.

Як зазначається в прес-релізі, обговорюючи можливість співпраці МВФ та України в рамках нової програми — «випереджаючий» stand-by, — сторони досягли порозуміння з таких напрямів: бюджетна і монетарна політика в широкому контексті, посилення капіталізації в банківській сфері, необхідність розв’язання проблеми податкових пільг, а також перегляду рішення про підвищення мінімальної заробітної плати з липня 2003 року, для приведення її у відповідність до бюджетної політики.

За оцінкою експертів МВФ, Україні «слід мобілізувати монетарну політику» для протидії інфляційному тиску, який, імовірно, 2003 року зросте, порівняно з 2002 роком. При цьому, як підкреслює МВФ, дуже важливо, щоб Національний банк України зберіг повну незалежність і надавав рефінансування банкам тільки для підтримання загального рівня ліквідності банківської системи.

Водночас у позиціях сторін залишилися деякі розбіжності в оцінках таких питань, як проблеми погашення простроченої заборгованості з відшкодування ПДВ, середньострокової стратегії щодо витрат, а також в оцінці прозорості діяльності в газовому секторі.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №48, 14 грудня-20 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво