«Наша Україна» вимагає від прокуратури перевірити законність будівництва на місці Десятинної церкви - Політика - dt.ua

«Наша Україна» вимагає від прокуратури перевірити законність будівництва на місці Десятинної церкви

26 травня, 2011, 09:01 Роздрукувати

Від імені партії «Наша Україна» до прокуратури м.Києва направлено депутатське звернення з вимогою провести перевірку законності будівельних робіт біля фундаменту Десятинної церкви у Києві на території Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ».

Як повідомили у прес-службі партії, звернення направив керівник партійної групи «Нашої України» у парламенті, народний депутат України Зіновій Шкутяк.

«Наша Україна» вимагає невідкладно зупинити ведення будь-яких будівельних робіт на місці Десятинної церкви, а також надати інформацію про підстави будівельних робіт, замовників і підрядників.

Нагадаємо, 25 травня б
іля фундаменту Десятинної церкви у Києві, де Українська православна церква має намір побудувати храм, почалося розвантаження будівельних вагончиків. При цьому представники забудовника відмовилися пред'явити будь-які дозвільні документи на проведення робіт охорони заповідника та працівникам міліції, яких було викликано на місце події.

Українське та міжнародне законодавство передбачає пряму заборону на здійснення будь-якого будівництва на території автентичних історичних пам'яток. Так зване відтворення Десятинної церкви є прямим порушенням норм світового законодавства з охорони пам'яток: Міжнародної хартії з консервації та реставрації пам'яток і визначних місць (Венеція, 1964 р.), Хартії з охорони і використання археологічної спадщини (Лозанна, 1990 р.), Європейської конвенції з охорони археологічної спадщини (Валетта, 1992 р.), Конвенції ЮНЕСКО про захист світової культурної та природної спадщини, які підписані і ратифіковані Україною, відзначають у «Нашій Україні».

19 травня конкурсна комісія щодо визначення подальшої долі залишків фундаменту Десятинної церкви у Києві визначила двох переможців конкурсу. Один з проектів, автором якого є Андрій Миргородський, передбачає накриття залишків фундаменту Десятинної церкви «скляним хрестом» та спорудження невеличкої каплиці, другий (автор Ольга Кругляк) передбачає будівництво великої середньовічної церкви. Комісія запропонувала обом творчим групам об'єднатися для створення спільного варіанту.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >