НАБУ звинуватило Омеляна в маніпуляціях зі змістом оголошеної йому підозри

Поділитися
НАБУ звинуватило Омеляна в маніпуляціях зі змістом оголошеної йому підозри Омеляну інкримінують тільки діяння, вчинені з 2015 по 2018 роки
У Бюро вважають, що міністр інфраструктури намагається ввести громадськість в оману. Омелян, в свою чергу, говорить про політичне підґрунтя справи.

У Національному антикорупційному бюро заявили, що міністр інфраструктури Володимир Омелян поширює недостовірну інформацію щодо пред'явленого йому підозри у незаконному збагаченні. У Бюро підкреслили, що інкримінують міністру виключно діяння, вчинені ним не раніше квітня 2015 року – дати набуття чинності статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення.

"Інформація, яку поширює міністр інфраструктури України щодо змісту оголошеної йому підозри у незаконному збагаченні і декларуванні недостовірної інформації, не відповідає дійсності та вводить в оману суспільство... Стаття 368-2 КК України, яка передбачає кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, набрала чинності лише 26 квітня 2015 року. Тому, міністру інкримінують виключно ті дії, які вчинені в період з квітня 2015 року по даний час", - йдеться в заяві, поширеній прес-службою НАБУ ввечері в четвер, 13 вересня.

У НАБУ уточнили, що детективи проаналізували задекларовані доходи Омеляна з 2000 до квітня 2015 року і з'ясували, що за цей період він не заробив коштів, достатніх для "придбання активів у значному розмірі".

Зокрема, за даними слідства, в Омеляна не було коштів, отриманих законним шляхом, для придбання автомобіля BMW X5 в 2015 році вартістю понад 1,4 млн гривень.

Право власності на позашляховик було оформлено на брата чиновника, проте в НАБУ стверджують, що користувався автомобілем особисто Омелян.

"У той же час, цей факт в електронній декларації міністра за 2015 і 2016 роки відображення не знайшов. Так само, як і право користування будинком у передмісті Києва площею близько 270 м2 і вартістю майже 6 млн грн, в якому він проживав з початку грудня 2016 року (відомості повинні бути зазначені у декларації за 2016 рік, але цього не сталося)", - додали в НАБУ.

Також детективи не виявили законних джерел здобуття Омеляном накопичень, який склали 90 тисяч доларів і 25 тисяч євро.

"Слідство встановило, що міністр вживав заходи, спрямовані на приховування викритих порушень шляхом незаконного впливу на результати перевірки, яка проводилася щодо нього Національним агентством з питань протидії корупції", - підкреслили в Бюро.

Нагадаємо, вранці 13 вересня детективи НАБУ під процесуальним керівництвом вурчили міністру інфраструктури Володимиру Омеляну повідомленні про підозру у незаконному збагаченні та декларування недостовірної інформації. За даними слідства, чиновник з 1 січня 2000 року по 26 квітня 2018 року отримав 2,17 млн гривень офіційного доходу, тоді як його видатки лише в період з 2008 року по квітень 2015 року склали щонайменше 3,45 млн гривень.

У свою чергу Омелян пов'язує підозру в незаконному збагаченні з проведеними їм реформами, виборами, що починаються, і справою щодо екс-депутата від "Народного фронту" Миколи Мартиненка, котру веде НАБУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі