НАБУ закликає Порошенка не підписувати закон, що запускає судову реформу

Поділитися
НАБУ закликає Порошенка не підписувати закон, що запускає судову реформу НАБУ закликає президента не підписувати закон №6232 у поточній редакції © Facebook/НАБУ
Закон у поточній редакції може повністю паралізувати роботу НАБУ, заявили у відомстві.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) закликало президента Петра Порошенка не підписувати законопроект про внесення змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу і Кодексу адміністративного судочинства, йдеться в повідомленні на сайті відомства.

У НАБУ стурбовані зміною статті 219 КПК, згідно з якою терміни досудового розслідування будуть відраховуватися з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру, а слідчого зобов'яжуть закрити справу у разі закінчення встановлених термінів, навіть якщо злочин не розкрито. Після завершення строку досудового розслідування притягнути злочинця до кримінальної відповідальності буде неможливо, зазначають у Бюро.

Законопроект також передбачає, що дозволи на застосування заходів забезпечення кримінального провадження можна отримувати тільки в межах територіальної юрисдикції суду, де знаходиться орган досудового розслідування. Це створить велике навантаження на окремі судові органи.

Крім того, законопроект ускладнює отримання дозволів на обшук та призначення експертиз, констатують в антикорупційному бюро.

"НАБУ закликає президента України в жодному разі не підписувати закон України №6232 у поточній редакції. Зміни до КПК повинні бути доопрацьовані після проведення відповідних консультацій з усіма суб'єктами кримінального процесу", - сказано в повідомленні.

Вказується, що НАБУ також звернулося до голови комітету Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності з проханням невідкладно ініціювати питання про внесення змін до перехідних положень КПК.

Бюро просить виключити обмеження у вигляді двох років розслідування органами прокуратури кримінальних проваджень, підслідних НАБУ, що дозволить прокурорам завершити їхні розслідування, розпочаті до грудня 2015 року, а Національному бюро - продовжувати виконувати свою роботу.

Читайте також: Без реформи адвокатури неможлива повноцінна судова реформа - експерт

Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла судову реформу 3 жовтня. 30 жовтня документ передали на підпис президенту, у нього є 15 днів, щоб схвалити його або ветувати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі