НАБУ має ретельно вивчити діяльність Міжвідомчої комісії з військово-технічного співробітництва та експортного контролю — експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
НАБУ має ретельно вивчити діяльність Міжвідомчої комісії з військово-технічного співробітництва та експортного контролю — експерт © economy.apostrophe.ua
Може бути, НАБУ з секретних протоколів засідань комісії вдасться отримати уявлення про масштаби контрабандних операцій з російськими постачальниками.

Не секрет, що звільнений зі своєї посади в апараті РНБО О.Гладковський за сумісництвом очолював ще й т.зв. Міжвідомчу комісію з військово-технічного співробітництва та експортного контролю. Саме ця комісія ухвалює рішення щодо реалізації експортно-імпортних операцій з т.зв. чутливих питань. І хоча рішення цього органу, до якого входять представники практично всіх силових структур і спецслужб, МЗС, МЕРТ і Держекспортконтролю, мають рекомендаційний характер, не пригадаю жодного випадку, щоб ці рекомендації були кимось проігноровані. Характер залучення членів і керівника даної комісії в процес контрабандних поставок комплектуючих з РФ має бути ретельно вивчений. Може, НАБУ з таємних протоколів засідань комісії вдасться отримати уявлення про масштаби контрабандних оборудок з російськими постачальниками, чи будемо наївно вважати, що експортного контролю, митниці та прикордонників у країні не існує? Якщо тільки керівництво РНБО не ухвалило рішення "зачистити" сліди діяльності О.Гладковського очолюваної ним з 2014 по 2019 рік Міжвідомчої комісії.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Дмитро Менделєєв. За його словами, НАБУ, отримавши доступ до таємних протоколів комісії під час проведення обшуків і виїмок за місцем роботи заступника секретаря РНБО, цілком могло встановити перелік усіх зовнішньоекономічних контрактів, які "супроводжував" Свинарчук-Гладковський.

"Як "нав'язувалися" збройним силам і підприємствам "Укроборонпрому" необхідність закуповувати вироби військового призначення в конкретних контрагентів і цінова політика в цих питаннях. Не розкриватиму всіх деталей, оскільки секретар РНБО О.Данилюк може цієї інформації в архівах уже не виявити. На моє прохання редакція тижневика зверталася по своїх каналах до керівника НАБУ із цим запитанням, досить чітко пояснивши, де й які документи треба шукати. Однак, як я розумію, це звернення проігнорували, - зазначає експерт. - Ніхто не тягнув за язика генерального прокурора, який під час одного зі своїх виступів заявив, що "Оптимумспецдеталь" - лише одна з численних компаній, задіяних у контрабандних поставках запчастин з Росії. З упевненістю можу підтвердити - справді не одна! Їх багато! Може, генеральний прокурор поцікавиться ще постачальниками комплектуючих і запчастин на ДП "Авіакон", "Антонов", "Завод 410 ЦА" та інші підприємства "Укроборонпрому"? Може, керівникові прокуратури щось скажуть назви підприємств "Брендоборонмаркет", "Сучасне спеціалізоване обладнання та технології", "Булет Лайн", "Дівітіс", "Промелектроніка", "Укртехпостач", "ВТС-пром"?"

Докладніше про необхідність розслідування корупційних схем читайте у статті Дмитра Менделєєва ""Укроборонпром": дорожня карта тіньових схем..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі