На парламентські вибори прийшла лише третина 20-річних громадян

Поділитися
Молодь була не дуже активна на виборах. Як і завджди
Молодь на виборах більш активно підтримувала такі партії, як Правий сектор та Самопоміч. Старші виборці голосували за комуністів та Опозиційний блок.

На парламентських виборах 26 жовтня найактивнішими, як і на виборах 2012 року, були громадяни віком 50-59 років (явка склала понад 65%). Найменш активною була молодь віком 18-24 років (на вибори прийшов лише кожен третій). Про це свідчать данні Міжнародного екзит-полу (Соціологічна група "Рейтинг").

Старші виборці були значно активніші у першій половині дня, молодь та люди середнього віку – у другій половині дня та перед закриттям дільниць. Якщо станом на 10:00 старші люди (віком 50 і більше) у структурі виборців, які на цей момент проголосували, становили понад 60%, станом на 14:00 – близько 50%, то наприкінці дня – лише 25%. І навпаки, якщо станом на 10:00 виборці віком до 30 років у загальній структурі становили лише 9%, то на кінець дня – 25%. Аналогічно, якщо зранку питома вага виборців у віці 30-39 років становила лише 12%, то на в останні години голосування – майже 30%.

Порівняно з попередніми парламентськими виборами, активність виборців за даними ЦВК погіршилась з 58 до 52%. Порівняння результатів екзит-полів Соціологічної групи "Рейтинг" за 2012 та 2014 роки дає підстави стверджувати, що найбільші втрати активності відбулися серед наймолодшої вікової категорії (18-24 років) і серед найстарших (60 років і більше), географічно – це Південь та Схід України. Водночас, виборці середнього віку були більш активними, ніж на виборах 2012.

Молодь на цих виборах більш активно підтримувала такі партії, як Правий сектор та Самопоміч. Натомість старших виборців найбільше було у структурі прихильників Комуністичної партії та Опозиційного блоку. Електорат Блоку Петра Порошенка дещо старший за електорат Народного фронту, в результаті серед старших виборців першість отримав Блок Порошенка, серед виборців молодшого і середнього віку – Народний фронт.

Мешканців сіл найбільше серед прихильників партії Заступ, Радикальної партії Олега Ляшка, Батьківщини та Народного фронту. Мешканців міст – в електоратах Правого сектору, Самопомочі, Громадянської позиції, Опозиційного блоку.

Організаторами екзит-полу були 4 партнера: Уряд Канади, Соціологічна група "Рейтинг" (Україна), Baltic Surveys / The Gallup Organization (Литва), за підтримки Міжнародного Республіканського Інституту (The International Republican Institute – IRI). Опитування відбулося на виході з 330 виборчих дільниць у всіх регіонах України, крім Криму. Опитано понад 25 000 респондентів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі