МЗС України закликав Польщу до спільних кроків до примирення та єднання

Поділитися
МЗС України закликав Польщу до спільних кроків до примирення та єднання У МЗС України відреагували на рішення Сейму © vashmnenie.ru
У Клімкіна стурбовані рішенням польського Сейму про визнання Волинської трагедії геноцидом.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив жаль у зв'язку з рішенням польського Сейму про визнання Волинської трагедії геноцидом поляків, який здійснили українські націоналісти.

"Перемогли емоції. Шкода, що Варшава не прислухалася до пропозицій українських урядовців, депутатів та громадських діячів про необхідність діяти спільно з цього питання – українським і польським історикам вивчити всі аспекти цієї трагедії, парламентів двох держав прийняти спільну заяву", – йдеться в заяві Клімкіна, поширеній прес-службою МЗС ввечері в п'ятницю, 22 липня.

Міністр закликав офіційну Варшаву і польське суспільство до спільних з українцями кроків на шляху до примирення та порозуміння.

"Не думаю, що односторонніми діями можна досягти реального примирення та єднання. Нам необхідні спільні кроки", – підкреслив дипломат.

Нагадаємо, 22 липня нижня палата польського парламенту (Сейму) затвердила постанову про вшанування пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі посполитої в період Другої світової війни. У затвердженому документі наголошується, що організований і масовий характер вбивств поляків, здійснених українськими націоналістами на Волині і Сході Польщі, мав ознаки етнічної чистки і геноциду.

Президент України Петро Порошенко у зв'язку з цим заявив, що шкодує у зв'язку з прийняттям польським Сеймом постанови про визнання геноцидом вбивства поляків на Волині і прогнозує подальші політичні спекуляції.

У свою чергу посол України в Польщі Андрій Дещиця вважає, що за рішенням польського Сейму настане період взаємних звинувачень і заяв. Він допускає, що українські політики і парламентарії "будуть доводити, що був геноцид українців з боку поляків".

Нагадаємо, що найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) - обопільні етнічні чистки, які їх вчинили Українська повстанська армія (УПА) та польська Армія Крайова (АК) за участю польських батальйонів шуцманшафта і радянських партизан.

У червні глави церков, колишні президенти України та відомі державні і громадські діячі, інтелектуали направили звернення до суспільства і державного керівництва Польщі із закликом утриматися від порожніх політичних заяв з приводу минулого, які можуть використовувати треті сили для загострення польсько-українських відносин.

Замість окремих національних актів, вони запропонували повернутися до традиції спільних двосторонніх державних відозв і разом встановити єдиний День пам'яті жертв польсько-українського конфлікту під час і після Другої світової війни.

Детальніше про політику національної пам'яті в Польщі та Україні, законопроекти, що стосуються Волинської трагедії та можливі наслідки їх прийняття читайте в статті Володимира Кравченка "Тіні загиблих предків" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі