МЗС Угорщини закликало ОБСЄ направити спостерігачів на Закарпаття

Поділитися
МЗС Угорщини закликало ОБСЄ направити спостерігачів на Закарпаття Міністр Угорщини підняв питання про так звану "напруженість" у Закарпатській області © Скріншот Youtube
Угорщина наполягає на постійній присутності спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Закарпатській області через "зростання напруженості".

Угорщина закликала Організацію з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) направити свою постійну місію до Закарпатської області, у зв'язку з "напруженістю" в регіоні.

Відповідну заяву зробив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто в рамках засідання Ради міністрів ОБСЄ у Відні, передає "Європейська правда".

"Угорщина підтримує Україну у багатьох сферах... ми фінансуємо багато інфраструктурних та інституційних проектів, саме тому прийняття парламентом (України, - ред.) закону про освіту у вересні цього року стало для нас справжнім розчаруванням", - заявив угорський міністр.

Він також додав, що цей закон відбирає існуючі права осіб, які належать до національних меншин, у сфері освіти та навчання рідною мовою.

"Закон абсолютно суперечить двостороннім і багатостороннім зобов'язаннями України, включаючи зобов'язання в ОБСЄ", - сказав Сійярто, заявивши про наявність так званих "націоналістичних сентиментів" в Україні.

Крім того, міністр Угорщини підняв питання про так звану "напруженість" у Закарпатській області.

"Ми стурбовані напруженістю в Закарпатській області, де проживає 150 тисяч угорців. Там відбувалися антиугорські демонстрації, до яких приєдналися жителі інших регіонів України, в ході яких відбувалися наруги над національними символами та скандувалися антиугорські гасла. У зв'язку з цим ми наполягаємо на постійній присутності спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Закарпатській області", - заявив Сійярто.

Нагадаємо, що у вересні уряд Угорщини заявив про те, що буде блокувати інтеграцію України в ЄС через закон "Про освіту".

Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Відповідно до статті 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи українську мову. З 5-го класу діти почнуть навчатися державною мовою, а мову національної меншини будуть вивчати як окрему дисципліну.

Про ультиматуми і мотиви шантажу України з боку Угорщини читайте в статті Володимира Кравченка "Будапешт показав Києву мову ультиматуму" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі