МВФ не збирається припиняти підтримку України - Порошенко про розмову з Лагард

Поділитися
МВФ не збирається припиняти підтримку України - Порошенко про розмову з Лагард
Порошенко обговорив з Лагард подальші кроки, які потрібно зробити Україні: проголосувати закони щодо приватизації, закони з "безвізового" пакету і зміни в антикорупційне законодавство.

Порошенко знайшов спільну мову з Лагард
Порошенко знайшов спільну мову з Лагард

Міжнародний валютний фонд не збирається припиняти підтримку Українs, більш того, Київ і МВФ погодили кроки, які Україні потрібно ухвалити найближчим часом для виконання умов отримання чергового траншу.

Як повідомив президент Петро Порошенко, напередодні в середу він провів телефонну розмову з главою МВФ Крістін Лагард, в ході якого сторони домовилися про підготовку "дорожньої карти" пріоритетних реформ.

"Я хочу сказати нашим ворогам і опонентам - ті, хто сподівався, що програма фінансування і програма нашої співпраці з МВФ буде припинена – не дочекаєтеся. Навпаки – ми обговорили те, що треба прийняти найближчим часом", - заявив Порошенко, повідомляє прес-служба глави держави.

Під час засідання Ради регіонального розвитку в четвер, 11 лютого, Порошенко повідомив про те, що найближчим часом Україна повинна прийняти низку законопроектів з так званого безвізового пакету, а також виконати ряд зобов'язань, закріплених у Меморандумі з МВФ.

"Раджу, щоб уряд і Верховна Рада сконцентрувалися на прискоренні впровадження ефективного корпоративного управління найбільших підприємств України, продовжили реалізацію та імплементацію програми корпоративного управління НАК "Нафтогаз". У перший же пленарний тиждень прохання, щоб ми сконцентрувалися і проголосували законодавство про приватизацію та закони про безвізовий режим", - підкреслив глава держави.

Він висловив сподівання, що до кінця поточного тижня отримає всі законопроекти від уряду і зазначив, що парламент повинен розглянути їх як невідкладні.

За словами Порошенка, це будуть зміни в закон про призначення антикорупційного прокурора, які повністю узгоджені з МВФ і опрацьовані урядом, питання роботи Національного агентства з питань запобігання корупції, питання спецконфіскату.

Глава держави також закликав народних обранців не тільки на словах декларувати підтримку проєвропейського спрямування країни, але і підтримувати її діями.

Напередодні глава МВФ Крістін Лагард заявила, що Міжнародному валютному фонду складно продовжувати співпрацю з Україною за програмою розширеного фінансування EFF без належної боротьби з корупцією. "При відсутності помітних зусиль, надати новий поштовх реформам в управлінні державою та боротьби з корупцією, складно уявити, що підтримується МВФ програма триватиме і буде успішною", – сказано в заяві Лагард.

В цей же день ввечері прес-службі глави держави повідомила, що в ході телефонної розмови Порошенко та Лагард домовилися підготувати дорожню карту пріоритетних реформ, які додадуть новий імпульс відносинам з Міжнародним валютним фондом.

Пізніше на сайті МВФ було оприлюднено прес-реліз, в якому Лагард назвала розмову з Порошенком конструктивною. "Президент запевнив мене у своїй незмінній прихильності реформам, в тому числі вдосконаленню управління та боротьби з корупцією. Ми домовилися за принципом дорожньої карти дій і пріоритетних заходів для забезпечення оперативного прогресу в рамках програми, яка допоможе утримати Україну на шляху до надійного і стійкого зростання", - йдеться в заяві Лагард.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі