МОВЧАННЯ НЕЯГНЯТ

Поділитися
Родичі шістьох загиблих в Іраку журналістів, у тому числі телеоператора агентства Reuters українця Т...

Родичі шістьох загиблих в Іраку журналістів, у тому числі телеоператора агентства Reuters українця Тараса Процюка, звернулися в четвер з офіційним листом до Конгресу США, в якому, зокрема, вимагають нових розслідувань загибелі журналістів. Про це повідомив Інститут масової інформації з посиланням на міжнародну правозахисну організацію «Репортери без кордонів», яка була ініціатором звернення до американських конгресменів.

У листі родичі журналістів «висловлюють свій біль, причиною якого було мовчання та суперечливі висловлювання з боку американської адміністрації щодо загибелі їхніх рідних», і вимагають нових розслідувань загибелі журналістів, зазначаючи, що американська сторона досі наполягає на версіях нещасних випадків і відсутності помилки з боку військових США.

Лист підписали вдови загиблого 8 квітня 2003 року в Багдаді Т.Процюка і кореспондента каналу «Аль-Джазіра», який загинув того самого дня внаслідок бомбардування іракської столиці. Крім того, його підписала вдова оператора Reuters Мазена Дана, що загинув 17 серпня 2003 року в Багдаді, дочка репортера британського каналу ITN Террі Ллойда, який загинув 22 березня нинішнього року поблизу міста Бассорах на півдні Іраку, а також дружини зниклих безвісті того самого дня французького оператора Фреда Нерака та ліванського перекладача Хусейна Отмана.

Родичі загиблих журналістів зазначають, що їх не задовольняють результати розслідування, проведеного американцями, які дійшли висновку, що американська армія діяла за правилами, прийнятними під час війни, і йшлося про законну самооборону.

«Ми просимо вас повідомити нам додаткову інформацію, розпочати нові розслідування, які, на нашу думку, завершилися надто швидко, а також просимо зробити все можливе, щоб такі трагедії більше не траплялися», — йдеться в листі, адресованому Конгресу США.

У свою чергу, належного розслідування обставин загибелі в багдадському готелі «Палестина» українського телеоператора Тараса Процюка вимагає і Британська профспілка журналістів NUJ. З таким зверненням профспілка звернулася в річницю загибелі журналіста до міністра оборони США Дональда Рамсфелда та його британського колеги Джефа Гунна, повідомила в четвер українська служба Бі-бі-сі.

NUJ зазначає, що сьогодні немає пояснення тому, що сталося, і нагадує, що сім’ї загиблих, медіа-організації та громадськість так і не довідалися про подробиці того, що сталося з цими журналістами й кількома іншими. У зверненні також міститься вимога провести незалежне розслідування обставин ведення так званого «дружнього вогню» з боку військ США по журналістах та інших солдатах, а також пояснень, яких заходів вживають армії США та Великобританії, щоб запобігти повторенню таких трагедій у майбутньому.

Організація «Репортери без кордонів» підкреслює, що США так і не надали для проведення незалежного розслідування правила ведення бойових дій, що були затверджені й діяли на момент загибелі Тараса Процюка. Міноборони США посилалося на їхню таємність. Проте відомо, що правилом ведення бойових дій є доведення до відома населення умов застосування вогню, отже, таємниці з документа ніхто не повинен робити. Знаючи про це, українська журналістська організація «Хартія-4» влітку минулого року звернулася до посольства США в Києві з вимогою надати для ознайомлення правила ведення бойових дій. Відповіді не отримано досі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі