Москаль вимагає порушити 257 кримінальних справ проти депутатів, які озолотили ЄДАПС

Поділитися
© cvk.gov.ua
Прийнятий Верховною радою в п’ятницю закон "Про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України", є «антиконституційним, корупційним та таким, що лобіює інтереси окремих комерційних структур». Про це заявив перший заступник голови парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією Геннадій Москаль.

«Не дивлячись на те, що в пояснювальній записці до законопроекту виписана благородна мета – ввести в дію біометричні паспорти (що є однією з вимог Плану дій щодо лібералізації візового режиму, врученого президенту Віктору Януковичу в листопаді минулого року), суть документу прямо суперечить його назві та містить ознаки корупційної складової. Згаданий план дій передбачає запровадження захищених документів з електронним носієм інформації тільки на проїзні документи – як то, дипломатичний чи службовий паспорт, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, проїзний документ біженця тощо, однак в законі йдеться і про 13 видів інших документів, які засвідчують спеціальний статус особи», - зауважив народний депутат.

За словами Г.Москаля, якщо закон буде введено в дію, то, згідно з його нормами, громадяни України змушені будуть отримувати серед іншого і нові соціальні посвідчення, посвідчення застрахованої особи, пенсійні посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю та водійські посвідчення.

«Зрозуміло, що ці нові документи з електронними чіпами не будуть видаватися їм безкоштовно, за них громадянам – в тому числі пенсіонерам і соціально незахищеним – треба буде платити – і не державі, а приватним монопольним структурам, які, очевидно, і пролобіювали цей закон», - зауважив Г.Москаль.

Народний депутат також нагадав, що проти прийняття цього закону виступали МВС та Мінюст, який назвав його «неконституційним та корупційним», Кабінет міністрів (який вносив альтернативний законопроект, що повністю відповідав вимогам ЄС), а «адміністрація президента постійно публічно ратує за зменшення та здешевлення надання адміністративних послуг населенню».

«Між тим, це не завадило депутатам із провладної більшості, виходячи з корпоративних інтересів однієї з комерційних структур та, вочевидь, не безоплатно, проштовхнути документ в парламенті. Я звернувся до ГПУ, СБУ та МВС з пропозицією порушити кримінальну справу за фактом прийняття цього ганебного закону, а депутатів, що за нього голосували, притягти до відповідальності за ст. 369-2 Кримінального кодексу – «Зловживання впливом»», - заявив Г.Москаль.

Крім того, Г.Москаль звернувся до президента з проханням накласти на документ «вето». «Враховуючи все те, що я виклав, а також те, що за закон не голосував навіть син глави держави Віктор Янукович, сподіваюся, що президент поверне закон в Раду», - резюмував політик.

Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла закон, згідно з яким у паспортах має бути присутня біометрична інформація.

Внутрішні українські паспорти буде замінено на паспортну картку, яка міститиме ім'я, місце народження і стать громадянина, оцифровані фото і підпис. У такі картки може заноситися інформація про місце реєстрації громадян, їх сімейний стан, а також додаткові біометричні дані. Електронним чіпом також планується оснастити паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний та службовий паспорти, посвідчення моряка, члена екіпажу, тимчасове посвідчення громадянина України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі