Москаль просить МОЗ та ГПУ вплинути на ситуацію зі здоров'ям Луценко - Політика - dt.ua

Москаль просить МОЗ та ГПУ вплинути на ситуацію зі здоров'ям Луценко

9 вересня, 2011, 11:46 Роздрукувати

Народний депутат від «НУ-НС» Геннадій Москаль вимагає від Генпрокуратури, пенітенціарної служби, Мінздоров’я та омбудсмена Ніну Карпачової втрутитися в ситуацію, що склалася зі станом здоров’я Юрія Луценка.

Про це повідомляє його прес-служба.

Г.Москаль направив депутатські звернення до Генеральної Прокуратури України, Державної пенітенціарної служби, Міністерства охорони здоров’я та Уповноваженої з прав людини Ніни Карпачової з проханням втрутитися в ситуацію, що склалася зі станом здоров’я Ю.Луценка під час його перебування під вартою.

«На підставі спільного Наказу Державного департаменту з питань виконання покарань та Міністерства охорони здоров’я України, в якому викладений перелік захворювань, які є підставою для подання до суду матеріалів про звільнення з місць позбавлення волі, прошу терміново звернутися до Печерського районного суду Києва з проханням про заміну запобіжного заходу Ю.Луценку з утримання під вартою на інший захід передбачений Кримінально-процесуальним Кодексом України», – йдеться в депутатському зверненні.

Москаль наголошує, що «пунктом 10.2 названого Наказу до таких захворювань відноситься «Цирози печінки різної етіології в стадії декомпенсації з гіперспленізмом, портальною гіпертензією, печінково-клітинною недостатністю».

Згідно з комісійним оглядом, який проводився в Лук’янівському СІЗО професором С.М.Ткачем та доцентом О.В.Швецем, ув’язненому Ю.Луценку поставлено діагноз: «Цирроз печени (криптогенный); в стадии А по Гальд-бью з явлениями портальной гипертензии, инотолиенальный синдром и варикоз вен пищевода. По всей видимости условным фактором развития этой болезни явилось длительное голодание, способствовавшее прогрессированию ранее имевшей место болезни печени и ее трансформация в цирроз печени. Не исключено что источником двух эпизодов кровотечений, мог быть разрыв варикозно-расширенных вен пищевода.

«Враховуючи вищесказане, а також той факт, що стан здоров’я Ю.Луценка постійно погіршується, є всі підстави стверджувати про існування загрози життю екс-міністра МВС. Тому прошу терміново втрутитися в дану ситуацію й подати до Печерського районного суду Києва матеріали про зміну запобіжного заходу Ю.Луценку з утримання під вартою на інший захід, передбачений Кримінально-процесуальним Кодексом України», - наголосив Геннадій Москаль.

Нагадаємо, 1 вересня дружина екс-міністра Ірина Луценко заявила, що лікарі констатували у Ю.Луценка цироз печінки.

2 вересня Державна пенітенціарна служба заявила про відмову колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка від обстеження медиками Міністерства охорони здоров'я. 
Ю.Луценка було затримано 26 грудня підрозділом СБУ «Альфа» біля його будинку в Києві. 

29 грудня 2010 року екс-міністру пред'явлено звинувачення за епізодом у справі про отруєння третього президента України Віктора Ющенка. Як повідомив його адвокат, зі справи про отруєння екс-президента виділено окремий епізод, за яким порушено кримінальну справу і Ю.Луценку пред'явлено звинувачення за статтею 364 частини 3 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем).

Печерський районний суд Києва у середу, 16 лютого, продовжив екс-міністру внутрішніх справ України Луценку термін утримання під вартою ще на два місяці — до 26 квітня.

17 травня Генеральна прокуратура Україна направила кримінальну справу проти колишнього міністра внутрішніх справ України Ю.Луценка з обвинувальним висновком до Печерського районного суду для розгляду по суті.

 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >