Молодь України — за вступ країни в ЄС - Політика - dt.ua

Молодь України — за вступ країни в ЄС

16 грудня, 2011, 16:24 Роздрукувати Випуск №46, 16 грудня-23 грудня

Прибічниками вступу України в Європейський Союз виступають 40% громадян країни.

© tsn.ua

Прибічниками вступу Украї­ни в Європейський Союз виступають 40% громадян країни, свідчать дані опитування громадської думки, проведеного у грудні 2011 року фондом «Демократичні ініціативи» ім. І.Кучеріва і фірмою Ukrainian Sociology Service.

Разом з тим 32,9% опитаних не вважають, що Україні треба стати членом ЄС, 21,1% важко відповісти на це запитання, передає «Інтерфакс-Україна».

Прибічники членства Украї­ни в ЄС переважають у Західній Україні (74,2%), у Центрі і на Півночі країни (49,7%). На Півдні та Південному Сході за вступ у ЄС — 36%, у Донбасі і в Криму — 26,4%.

Серед молоді 18—29 років у ставленні до членства України в ЄС немає значних регіональних відмінностей. Так, у Донбасі і в Криму, де загалом домінує негативне ставлення до членства в Євросоюзі, у цій віковій групі підтримка євроінтеграції становить 51%.

«ЄС — це однозначно вибір молодих. Вони прагнуть вільно пересуватися по світу, вчитися за кордоном», — зазначила директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

34,7% респондентів вважають, що перевагою від повноправного членства України в ЄС буде вільне переміщення людей за кордон. 28% вірять, що це підвищить життєвий рівень українців, 24,3% зазначають: це забезпечить вільніший доступ молоді до навчання в європейських університетах.

31,1% вважають, що негативним наслідком вступу України в ЄС може стати еміграція громадян країни за кордон, 22,5% побоюються, що відносини з країнами СНД погіршаться, 22% бачать можливу проблему в припливі емігрантів і розпродажу ресурсів та майна країни.

33,3% упевнені, що основною перешкодою членства України в ЄС є недостатній економічний розвиток, 32,4% — низький рівень життя населення України, 22,6% — проблема з демократією і правами людини. 18,7% опитаних бачать головну проблему в позиції західних держав — членів ЄС, які не хочуть приймати Україну, 13,6% — у позиції керівників Української держави, які насправді не прагнуть у Євро­пейсь­кий Союз.

Під час цього дослідження було опитано близько 2 тис. респондентів, які репрезентують доросле населення України (віком після 18 років), похибка не перевищує 2,2%.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво