Міжнародні експерти заблокували ще 12 кандидатів до антикорупційного суду

Поділитися
Міжнародні експерти заблокували ще 12 кандидатів до антикорупційного суду © STATUS QUO
Серед причин – сумнівний майновий стан та порушення суддівської етики.

Громадська рада міжнародних експертів під час свого другого засідання 9 січня поставила під сумнів ще 12 кандидатів на посаду судді до Вищого антикорупційного суду, доброчесність та професійність яких розглянуть на спільному засіданні із Вищої кваліфікаційною комісією суддів.

Як повідомляє Центр протидії корупції, серед сумнівних кандидатів опинилися кандидати до Вищого антикорупційного суду Інна Білоус, Іван Соловйов, Дмитро Ягунов, Петро Феськов, Тетяна Черниш, Олег Кімстачов, Микола Дідик, Віктор Онуфрієв, В'ячеслав Дмитрієв, Петро Бурда, Олексій Омельян та Руслан Хитрик.

Причинами для ветування стали сумніви щодо майна кандидатів Білоус, Соловйова, Черниш, Дідика, Онуфрієва, Дмитрієва, Омельяна, Феськова чи їхніх родичів. Запитання викликали також дані у майнових деклараціях претендентів.

Разом із тим міжнародники висловили сумнів щодо професійності кандидатів Білоус, яка ухвалила рішення про заборону мирних зібрань, Кімстачова, який з порушенням підслідності ухвалив рішення у справі за позовом іншої судді свого суду, Бурди, який ухвалював рішення поза процесуальними строками, та Хитрика, який не просто потрапив у ДТП у стані алкогольного сп'яніння, але зробив це посеред робочого дня, у який ухвалив щонайменше 12 рішень.

Нагадаємо, 4 січня Рада міжнародних експертів уже ініціювала ветування восьми кандидатів - Оксани Голуб, Анатолія Квятковський, Анатолія Загородного, Ігоря Штульмана, Юрія Кулініча, Дмитра Тішка, Тараса Зайця та Євгена Мартинова. Загалом наразі під питанням подальша участь у конкурсі 20 кандидатів.

Зазначимо, що наприкінці грудня Вища кваліфікаційна комісія суддів опублікувала список кандидатів до Вищого антикорупційного суду, які успішно склали іспити. Тепер Громадська рада міжнародних експертів має 30 днів, до 26 січня, для ветування сумнівних кандидатів. Переможців конкурсу на посаду судді до Вищого антикорпупційного суду та Вищого апеляційного антикорупційного суду обиратимуть із тих, хто пройде експертизу.

Також громадські організації Центр протидії корупції, Фундація DEJURE, Автомайдан та Трансперенсі Інтернешнл Україна презентували список кандидатів, які недостойні працювати у Вищому антикорупційному суді. До нього ввійшло 55 із 113 кандидатів, які раніше успішно склали іспити до Вищого антикорупційного суду.

Детальніше про найважливіші кроки для ефективної антикорупційної реформи читайте у статті Олександра Лємєнова "Антикорупційна система-2019: 5 життєво важливих змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі