Міжнародна спільнота закликала українську владу справедливо розслідувати вбивство Катерини Гандзюк

Поділитися
Міжнародна спільнота закликала українську владу справедливо розслідувати вбивство Катерини Гандзюк © Жека Карась / Facebook
Із заявами виступили представники США, Канади, Німеччини, Великої Британії та інші.

Міжнародна спільнота продовжує реагувати на вбивство української активістки Катерини Гандзюк та вимагати справедливого розслідування, а також виступати із засудженням нападів на активістів громадянського суспільства.

Зокрема офіційний представник Держдепартаменту США Хізер Нойєрт заявила, що напади на громадянських активістів в Україні мають припинитися.

"США висловлюють найглибші співчуття родині та друзям Катерини Гандзюк. Напади на громадянське суспільство України мають припинитися. Ті, хто відповідальний за замовлення і вчинення цієї жахливої атаки, повинні бути притягнуті до суду ", - написала вона в Twitter.

Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд висловила співчуття у зв'язку із смертю Катерини Гандзюк та закликала покарати вбивць.

"Вбивство української активістки Катерини Гандзюк, яка виступала проти корупції, є жахливою втратою. Наші молитви з її родичами та близькими. Відповідальні за цей злочин мають постати перед правосуддям", - зазначив Twitter.

Федеральний уряд Німеччини висловив стурбованість смертю української активістки Катерини Гандзюк та висловили співчуття її рідним.

"Справа повинна бути розслыдувана якомога швидше, а виконавці повинні бути притягнуті до відповідальності. Ми продовжуватимемо підтримувати ініціативи громадянського суспільства проти корупції як в Україні, так і в інших країнах", - йдеться в заяві МЗС Німеччини.

Голова МЗС Британії Джеремі Хант у свою чергу зазначив, що чекає на виконання президентом Петром Порошенком обіцянки про забезпечення правосуддя у справі нападу і смерті української активістки Катерини Гандзюк.

"Ця неймовірно смілива 33-літня жінка зазнала жахливих опіків на 40% її тіла внаслідок нападу з кислотою в липні. Президент Порошенко пообіцяв забезпечити правосуддя, і ми це щиро підтримуємо", - написав дипломат у Twitter.

Голова МЗС Швеції Маргот Вальстрьом також закликала притягнути до відповідальності винних.

"Винуватці повинні бути притягнуті до відповідальності. Необхідно, щоб органи влади забезпечили безпечне середовище для громадянського суспільства", - зазначила вона.

Читайте також: Авакова, Луценка і Грицака викликали в Раду відзвітувати про розслідування нападів на активістів

Херсонська активістка Катерина Гандзюк померла 4 листопада в київській лікарні. "Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність та хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини", - зазначають активісти.

Після смерті Гандзюк кримінальну справу про замах на неї перекваліфікували за статтею "закінчене умисне вбивство". Голова Національної поліції Сергій Князєв висловив сподівання, що після цього підозрювані все ж назвуть замовника злочину. Крім цього, він озвучив терміни, які загрожують виконавцям, якщо їх провина буде доведена.

Нагадаємо, 31 липня Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. Постраждалу шпиталізували з хімічними опіками 40% тіла. У Гандзюк – давній конфлікт із керівництвом херсонської поліції, яке вона звинувачувала у хабарництві.

У той самий день поліція відзвітувала про затримання підозрюваного в нападі на Гандзюк – раніше судимого жителя Херсона Миколу Новікова. Суд заарештував його на 60 діб без права внесення застави. Потерпіла та свідки Новікова не впізнали. 22 серпня прокуратура відмовилася від висунутої йому підозри, Новікова звільнили з-під варти.

У другій половині серпня поліція затримала ще п'ятьох підозрюваних. За версією слідства, Володимир Васянович повинен був подати сигнал про те, що Гандзюк вийшла з під'їзду. Микита Грабчук – облити її кислотою, попередньо купленою Віктором Горбуновим. Водієм групи був В'ячеслав Вишневський. На Сергія Торбіна як на організатора замаху вказали інші члени групи. Усі підозрювані брали участь в АТО (нині ООС) у складі добровольчих підрозділів. Чотирьох з п'яти підозрюваних відправили в СІЗО без права внесення застави. Усі підозрювані, окрім Торбіна, дали свідчення.

3 серпня генеральний прокурор Юрій Луценко передав розслідування справи Службі безпеки України.

Водночас 5 листопада на сторінці "Хто замовив Катю Гандзюк?" в Facebook з'явилося повідомлення, що офіційний помічник народного депутата від "Блоку Петра Порошенко" Миколи Паламарчука Ігор Павловський є посередником між виконавцями і замовником вбивства активістки Катерини Гандзюк. Саме він передавав кошти керівнику групи виконавців - Сергію Торбіну.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі