Міжнародна антикорупційна рада планує винести ситуацію з НАБУ на міжнародне обговорення

Поділитися
Міжнародна антикорупційна рада планує винести ситуацію з НАБУ на міжнародне обговорення Ситуація може зруйнувати роботу САП і НАБУ © НАБУ
Експерти стверджують, що Україна зробила крок назад у протидії корупції.

Міжнародна антикорупційна консультаційна рада (МАКС) планує направити звернення в міжнародні інстанції і має намір просити про зустріч із єврокомісаром з питань політики сусідства та переговорів по розширенню Євросоюзу Йоханнесом Ханом щодо ситуації з затриманням детектива НАБУ у Києві. Про це заявив голова робочої групи щодо боротьби з хабарництвом у міжнародних комерційних операціях Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) Драго Кос.

За його словами, затримавши детектива НАБУ, Служба безпеки України і Генпрокуратура зруйнували не тільки всю операцію, а й спроможність НАБУ працювати в рамках антикорупційних заходів. На переконання Коса, такі дії можуть мати "серйозні наслідки" для роботи НАБУ.

"Це може означати початок більш серйозних нападів на НАБУ, яке почало досягати результатів", - зазначив міжнародний експерт.

Кос також додав, що такі події означають, що Україна робить крок назад від задекларованого нею бажання протидіяти корупції.

"Якщо так буде продовжуватися далі, це буде означати кінець НАБУ і кінець САП. Думаю, що це буде мати серйозні наслідки не тільки для протидії корупції в Україні, але і в цілому", - заявив Д. Кос.

Разом із тим, він висловив надію на те, що це було "помилкою і непорозумінням" і все буде залагоджено.

Нагадаємо, що 29 листопада Державна міграційна служба повідомила про те, що СБУ затримала агента НАБУ при спробі підкупу заступника голови ДМС Діни Пімахової. У відомстві уточнили, що син колишнього депутата від "Партії регіонів" Юрія Боярського пропонував посадовій особі 15 тисяч доларів нібито за легалізацію іноземців в Україні.

За словами джерела DT.UA, НАБУ більше півроку документувало діяльність Пімахової, яка перебувала в оперативній розробці того ж підрозділу детективів, що вів слідство стосовно народного депутата Борислава Розенблата – фігуранти резонансної "бурштинової справи".

Пізніше в НАБУ заявили про те, що Генеральна прокуратура і Служба безпеки незаконно втрутилися та зірвали спецоперацію бюро, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі.

Водночас Пімахова заявила про те, що не знала про проведення спецоперації НАБУ, а також додала, що за власною ініціативою подала заяву до СБУ про запропонований хабар.

У свою чергу генпрокурор Юрій Луценко заявив, що вважає звинувачення на адресу затриманого детектива НАБУ цілком обгрунтованим.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі