Місія БДІПЛ скрупульозно проаналізувала порушення на виборах — оглядач - Політика - dt.ua

Місія БДІПЛ скрупульозно проаналізувала порушення на виборах — оглядач

6 квітня, 2019, 10:58 Роздрукувати

18 сторінок густого тексту — протверезний душ на голови тих, хто, наслухавшись і начитавшись похвал, вже було вирішив, що Україна раптом і справді стала світочем демократії.

© Марина Баранівська

Зауваження місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ, висновки якого лягли в основу доповіді спільної Міжнародної наглядової місії на президентських виборах в Україні (в неї увійшли представники Європарламенту, БДІПЛ ОБСЄ, ПА ОБСЄ, ПА Ради Європи, ПА НАТО), є мірилом чистоти проведення виборів в будь-якій країні - члені ОБСЄ. Саме на висновки цієї структури, як правило, орієнтуються і інші міжнародні організації, і світові столиці.

Про це в своїй статті для  DT.UA пише Тетяна Силіна. За її словами, 18 сторінок густого тексту — протверезний душ на голови тих, хто, наслухавшись і начитавшись похвал, вже було вирішив, що Україна раптом і справді стала світочем демократії.

"Спостерігачі спостерігають не тільки в день виборів. Вони скрупульозно вивчають і оцінюють всю виборчу кампанію, весь процес - і законодавство, і фінансування, і реєстрацію, і освітлення в медіа, і роботу ЦВК, і багато інших аспектів. І по кожному з цих пунктів у спостерігачів було чимало претензій до українських виборів. Незважаючи на рекомендації Венеціанської комісії, колишні зауваження ОБСЄ і давні зобов'язання Києва, так і не був прийнятий Виборчий кодекс, — зазначає оглядач. — Зафіксовані численні випадки підкупу виборців, особливо масово — командами П.Порошенко і Ю.Тимошенко. Місія БДІПЛ також отримала кілька повідомлень про інструмент виборчої кампанії, що широко використовується різними кандидатами — розгорнуту по всій країні "благодійну діяльність", в якій брали участь політичні партії, фонди, організації і особи, афілійовані з кандидатами".

Детальніше про ставлення західних партнерів до виборів та кандидатів у президенти читайте в статті Тетяни Силіної "Аналіз кандидатів — версія Заходу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >