Мінфін відкидає звинувачення Тимошенко у витоку інсайдерської інформації щодо держборгу

Відео
Поділитися
Мінфін відкидає звинувачення Тимошенко у витоку інсайдерської інформації щодо держборгу Мінфін відкидає звинувачення Тимошенко © РИА Новости
Тимошенко звинуватила чиновників Мінфіну в тому, що вони дали заробити російському "Альфа-банку" $ 320 млн на спекуляціях з купівлею-продажем держборгу України.

Міністерство фінансів України "категорично спростовує безпідставні звинувачення" екс-прем'єра і лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко, які стосуються нібито витоку інсайдерської інформації щодо переговорів з кредиторами щодо реструктуризації, завдяки чому російський "Альфа-банк" зміг заробити на держборгу України $ 320 млн.

Офіційну заяву Мінфіну було опубліковано на офіційному сайті відомства після того, як Тимошенко в ефірі програми "Шустер Live" звинуватила в цьому урядового уповноваженого з питань управління державним боргом Віталія Лісовенка.

"Переговори зі Спеціальним комітетом кредиторів були проведені відповідно до міжнародних стандартів прозорості та під наглядом Міжнародного валютного фонду. Учасники ринку або хто-небудь з міжнародних регуляторів, задіяних у переговорах, не помітили ніяких аномалій або спотворень на ринку під час переговорів, які були б можливі при купівлі-продажу облігацій на підставі інсайдерської інформації, в чому полягає суть звинувачень Тимошенко", - йдеться в заяві Мінфіну.

Мінфін звертає увагу на те, що сама Тимошенко "зі сльозами" підтримала реструктуризацію держборгу в ході голосування у Верховній Раді у четвер, 17 вересня.

Тимошенко пізно вночі в п'ятницю в ході виступу на теле-шоу заявила, що вона більше не може приховувати інформацію, яка ховається урядом. Вона заявила, що в уряді допустили витік інсайдерської інформації, якою скористався російський "Альфа-банк", і заробив $ 320 млн на спекуляціях з купівлею-продажем боргових держоблігацій України.

При цьому вона стверджує, що "Альфа-банк" зміг заробити гроші, які повинен був списати уряд, завдяки витоку інформації від довірених осіб в уряді.

"Тому що урядовий уповноважений з управління держборгом Віталій Лісовенко до 2014 року працював на керівних посадах в "Альфа-банку", - заявила екс-прем'єр і лідер партії, що входить в правлячу коаліцію.

"Починаючи з квітня, знаючи що списання має відбутися 15 квітня, не держава виходить на вторинний ринок викуповувати свої борги, а велика посередницька фондова структура, яка викуповує 1 млрд 200 млн держборгу за середньою ціною 56% номіналу. І потім, вже знаючи про оголошення реструктуризації, продає наші папери за 79,8% заробляючи за кілька днів 320 млн доларів. Але найцікавіше, що за цією аферою стоїть російський "Альфа-банк". Така афера стала можливою лише завдяки тому, що інсайдерська інформація витекла з уряду", - заявила Тимошенко і закликала міжнародні структури розслідувати цю інформацію.

Читайте також: Частина кредиторів України погрожує зірвати реструктуризацію, вимагає більш вигідних умов - Bloomberg

27 серпня Україна домовилася з кредиторами про списання 20% держборгу в рамках реструктуризації зовнішнього комерційного боргу на суму близько $ 19,3 млрд. Домовленість досягнута не з усіма кредиторами, а тільки зі спеціальним комітетом, які контролюють близько $ 9 млрд.

Передбачається, що Україні буде негайно списано 20% основного боргу, а терміни погашення решти суми будуть відсунуті на чотири роки – з 2015-2023 на 2019-2027.

Для цього замість існуючих 14 випусків єврооблігацій із середньозваженою купонною ставкою 7,22% річних будуть випущені дев'ять приблизно рівних за обсягом нових випусків доларових єврооблігацій, погашаються щорічно в 2019-2027 рр., зі ставкою купона 7,75% річних. Нараховані відсотки до запланованої дати випуску за існуючими паперів будуть капіталізовані у нові єврооблігації.

Крім цього, власники єврооблігацій пропорційно своїй частці у сумарному реструктуризируемом борг отримають 20-річні державні дерривативы. Платежі по них будуть здійснюватися у грошовій формі в доларах США в залежності від динаміки зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України.

Якщо приріст ВВП за рік буде нижче 3%, виплат по паперах не буде. У випадку, якщо приріст реального ВВП складе від 3% до 4%, виплата за паперів складе 15% перевищення показника ВВП над 3%, а якщо понад 4% – то ще плюс 40% перевищення показника ВВП над 4%.

Зазначені умови щодо держдеривативів будуть діяти тільки після того, як номінальний ВВП України зросте в 1,5 рази і досягне $ 125,4 млрд (поточний прогноз МВФ за показниками ВВП на 2019 рік). Крім цього, в 2021-2025 рр .. виплати за VRI будуть обмежені 1% ВВП.

Після прийняття законів умови реструктуризації ще мають бути схвалені власниками єврооблігацій. У той же час міністр фінансів Наталія Яресько сказала, що Україна допускає повторну реструктуризацію держборгу у разі погіршення ситуації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі