МІНЕКОНОМІКИ НА РОЗДОРІЖЖІ - Політика - dt.ua

МІНЕКОНОМІКИ НА РОЗДОРІЖЖІ

19 квітня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №15, 19 квітня-26 квітня

Міністр економіки та з питань європейської інтеграції Олександр Шлапак сумнівається в явній виго...

Міністр економіки та з питань європейської інтеграції Олександр Шлапак сумнівається в явній вигоді для України її можливого вступу до Євразійського економічного співтовариства, запропонованого Росією в обмін на скасування ПДВ з поставок нафти, пише в п’ятницю українська газета «День».

«Не можна забувати, що вступ до
ЄврАзЕС — це кардинальна зміна нашого законодавства, тих правил, за якими ми сьогодні працюємо й живемо. Це абсолютно інша форма відкритості ринків», — заявив міністр в інтерв’ю газеті.

За його словами, про остаточну відповідь України говорити поки що зарано. На ходу такі питання не вирішують. Я не братиму політичний аспект цього питання, а стосовно економіки, тут треба все дуже серйозно полічити», — зазначив О.Шлапак. «Ми все уважно обрахуємо, і лише потім ухвалюватимемо рішення», — додав він.

При цьому міністр підкреслив: незалежно від того, чи Україна вступатиме в ЄврАзЕС чи ні, головним залишається питання створення зони вільної торгівлі, «де діяв би повний механізм стягування податків за принципом країни призначення».

«Зона вільної торгівлі вигідна за будь-яких обставин. Але лише в повному її обсязі, як домовлялися в 94-му році і як потім уже передомовлялися в 2000-му. Тобто без вилучень», — пояснив О.Шлапак.

За словами міністра, Україна й Росія на даному етапі домовилися про те, що «до середини травня потрібно вже вийти на певні результати». «Попередньо ми узгодили список вилучень. Нас він поки що влаштовує. Нас не задовольняє російська пропозиція за графіком виходу з цих вилучень, вона занадто довга. Там терміни ставляться — 2009—2012 роки. А ми хочемо до 2004 року закінчити з цією процедурою», — сказав він.

«Складніше з самим проектом договору про стягування непрямих податків», — відзначив при цьому міністр. «Це стосується договору про зону вільної торгівлі як таку. Там є низка принципових розбіжностей. Ось тут треба посидіти й подумати. Це стосується передусім бажання Росії зберегти за собою право стягувати той самий ПДВ зі свого боку з найважливіших енергоресурсів. Не згодна Росія з нашою пропозицією про те, щоб ані експортні, ані імпортні мита в нашій торгівлі не застосовувати», — підкреслив О.Шлапак.

Як повідомлялося, прем’єр-міністр Анатолій Кінах заявив, що в травні Україна має намір зробити попередні висновки про доцільність вступу до ЄврАзЕС (в об’єднання входять Білорусь, Росія, Киргизія, Казахстан і Таджикистан. — ІФ).

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво