Мін'юст пропонує направити законопроект Зеленського про люстрацію у Венеціанську комісію

Поділитися
Мін'юст пропонує направити законопроект Зеленського про люстрацію у Венеціанську комісію Законопроект Зеленського може виявитися палицею з двома кінцями
Попередній закон "Про очищення влади" був схвалений Венеціанською комісією.

Міністерство юстиції вважає доцільним направити законопроект президента Володимира Зеленського про люстрацію чиновників часів президентства Петра Порошенка на аналіз до Венеціанської комісії. Про це в п'ятницю, 12 липня, написав заступник міністра юстиції Сергій Петухов, який курирує департамент люстрації, на своїй сторінці в Facebook.

"Поданий законопроект щодо люстрації звісно переслідує лише дві мети - підвищити рейтинг перед виборами та покрити високопосадовців режиму Януковича, які були люстровані, а тепер повертаються до влади.

Чому популізм? Бо прямо включає виборні посади, що не відповідає критеріям люстрації, визначеним у рішеннях ЄСПЛ (і ці люди нам казали, що діючий закон є "несправедливим").

Чому реваншизм? Бо ставить на один щабель людей, які розстрілювали Майдан і тих, хто його захищав. Таким чином нівелюється цінність Революції Гідності, вона по факту прирівнюється до Антимайдану.

Закон "Про очищення влади" отримав висновок Венеціанської комісії. Думаю, для виключення будь-яких сумнівів, і цей законопроект повинен отримати висновок європейських експертів," - написав Петухов, додавши, що депутати нинішнього скликання вже не зможуть розглянути законопроект, отже, його після виборів повернуть президенту. А там, найімовірніше, він буде відставлений убік. При цьому Петухов вважає, що в будь-якому випадку документ прийнятий не буде - надто багато там "ефекту бумеранга" для соратників Зеленського.

21 травня Володимир Зеленський підписав указ про призначення Андрія Богдана головою Адміністрації президента. У Міністерстві юстиції нагадали, що посада голови АП прямо вказана в законі про очищення влади і запросили в Банкової інформацію про люстраційну перевірку Богдана і його заступників.

Згодом Володимир Зеленський ліквідував АП, реорганізувавши її в Офіс президента, та таким чином вивів Богдана з-під дії закону про люстрацію.

Нагадаємо, закон "Про очищення влади" (люстрацію) набув чинності восени 2014 року. У 2015 році народні депутати звернулися до КСУ з проханням перевірити закон на відповідність Конституції. Станом на квітень в Україні люстрували понад 900 чиновників.

Конституційний суд має намір продовжити розгляд законів "Про очищення влади" та "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки" на одному з наступних пленарних засідань Великої палати, однак дата його проведення не повідомляється.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі