Мін'юст підготував новий закон про люстрацію: названі перші нововведення

Поділитися
Мін'юст підготував новий закон про люстрацію: названі перші нововведення В Україні з'явиться новий закон про люстрацію © Facebook.com/hromadsketv
Законопроєкт збираються затвердити спочатку в Кабінеті міністрів, а потім направити на розгляд парламенту.

Міністерство юстиції розробило новий проєкт закону про люстрацію, в якому пропонує не люструвати колишніх керівників Комуністичної партії СРСР. Законопроєкт готуються затвердити спочатку в Кабінеті міністрів, а потім направити на розгляд парламенту.

Зокрема, як пише "РБК-Україна", на думку глави Мін'юсту Дениса Малюськи, люструвати комуністичних діячів – "ідея неактуальна".

"Зараз люструвати комуністичну владу – це більше популізм, ніж реальна боротьба з системою", – зазначив міністр.

Водночас у новому законі залишиться заборона на доступ до органів влади для колишніх співробітників КДБ. Як зазначається, зараз від цього обмеження найбільше "страждають" співробітники СБУ і Держприкордонслужби, які навчалися і служили за часів СРСР в структурах Комітету держбезпеки. Однак вони зможуть оскаржити санкції в люстраційній комісії.

Загалом після ухвалення нового закону, заяви в комісію зможуть подавати не тільки ексчиновники з Єдиного державного реєстру люстрованих осіб згідно із законом 2014 року, а всі, хто підпадає під дію закону "Про очищення влади". Водночас сам доступ до реєстру стане закритим.

Читайте також: Жителі всього світу почали більше вживати алкоголь — дослідження

Нагадаємо, раніше голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що не підтримує люстрацію, оскільки, на його думку, відповідальність має бути персональною, а не колективною.

Як повідомлялося, Європейський суд з прав людини визнав закон "Про очищення влади" таким, що порушує права люстрованих чиновників.

В ЄСПЛ вирішили, що люстрація застосовувалася до дуже широкого кола осіб, що призвело до незаконного звільнення заявників. Цим український закон про очищення влади відрізняється від процедур люстрації, впроваджених в державах Центральної та Східної Європи, які є цільовими і вузькоспрямованими, постановили в ЄСПЛ. Україна повинна виплатити п'ятьом заявникам по 5000 євро компенсації моральної шкоди.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі