Міклош готовий увійти в Кабмін на чолі із Гройсманом

Поділитися
Міклош готовий увійти в Кабмін на чолі із Гройсманом Міклош готовий застосовувати в Україні свій реформаторський досвід © stainlesstlrat.livejournal.com
Але у словацького реформатора є ряд умов.

Колишній віце-прем'єр і екс-міністр фінансів Словаччини Іван Міклош дав попередню згоду стати членом "уряду Гройсмана". При цьому прийняття остаточного рішення Міклош як і раніше залишається "відкритим питанням".

дав попередню згоду... Ще ведуться переговори. Ще неясно, чи буде уряд Гройсмана, буде необхідна кількість голосів у парламенті, буде узгодження необхідної програми – все відкрито", - сказав Міклош журналістам у Харкові в четвер.

Він зазначив, що згоден увійти в "реформаторський" склад Кабміну за умови збереження за ним словацького громадянства, затвердження реформаторської та антикорупційної програми уряду.

"Програма повинна бути реформаторської і антикорупційну. Потрібно прискорення реформ. Склад уряду також дуже важливий, щоб там були реформатори. Для мене дуже чутливий питання громадянства. І я розумію, що це дуже чутливе питання для української сторони", - сказав Міклош.

На його думку, серйозною проблемою для успішного проведення реформ є відносини між Кабміном і парламентом.

"Потрібно приймати більше законів і робити це більш швидко. У минулому році було прийнято лише 37% (від необхідного). Це дуже-дуже мало. У Словаччині, коли ми робили реформи, було майже 100%. Співпраця, кооперація між урядом і Верховною Радою повинні бути більш ефективними", - сказав Міклош.

На його думку, Україні необхідно виконувати вимоги МВФ. "Україна повинна виконувати заходи, які вимагає МВФ. Але не тому, що це заходи МВФ, а тому, що ці заходи необхідні для реформ, для поліпшення ситуації. Так, у короткостроковій перспективі вони можуть погіршити ситуацію. Але вони необхідні для залучення інвесторів, для зростання. Це не теорія. Це практичний досвід не лише Словаччини, а й Польщі, країн Балтії тощо", - сказав Міклош.

Разом з тим, Міклош дав зрозуміти, що буде допомагати проводити реформи в Україні навіть у тому випадку, якщо не увійде в уряд: "Я хочу допомогти Україні, але не обов'язково на посаді члена уряду. Це може бути і на посаді радника".

Іван Міклош був міністром приватизації в Словаччині в 1991-1992 роках, віце-прем'єром - міністром економіки Словаччини в 1998-2002 роках, міністром фінансів в 2002-2006 і 2010-2012 роках, а також депутатом Народної Ради Словаччини в 2006-2010 роках. В даний час є членом консультативної ради групи економістів VoxUkraine.

З лютого 2015 року Міклош є радником міністрів фінансів Наталії Яресько та економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса. У травні 2015 року він спільно з головою інвесткомпанії "Драгон Капітал" Томашем Фіалою і музикантом Святославом Вакарчуком зареєстрували громадську організацію (ГО) "Центр економічної стратегії", позиціонуючи її як think tank.

Міклош в минулому році також очолював експертну групу при Мінекономрозвитку з розробки стратегії економічного розвитку України на найближчі десять років.

Зазначимо, що у соєю статті для ZN.UA Міклош розкритикував деякі заяви Айвараса Абромавичуса, назвавши висловлювання міністра "досить небезпечною аргументацією".

У нинішньому українському уряді та інших державних органах працюють ряд іноземців, проте всі вони перед призначенням отримали громадянство України і у них не було необхідності відразу відмовлятися від свого громадянства.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі