Менеджери Порошенка в "Укроборонпромі" перевели 100 млн гривень на фіктивні фірми - ЗМІ

Поділитися
Менеджери Порошенка в "Укроборонпромі" перевели 100 млн гривень на фіктивні фірми - ЗМІ Справу двічі пробували розслідувати © ukroboronprom.com.ua
Фігуранти злочинних схем і досі продовжують працювати на підприємствах оборонної промисловості.

Компанії "Укроборонпрому", яким керують наближені до президента менеджери, з допомогою різних схем перерахували майже сотню мільйонів бюджетних коштів на фіктивні фірми. Про це йдеться у сюжеті програми "Наші Гроші з Денисом Бігусом".

Зокрема Київський бронетанковий завод перерахував 5 млн грн. за постачання деталей компанії, котра вивела гроші в "обнальні ями". Поки правоохоронці двічі "ховали" розслідування, "прокладка", яку пов'язують з наближеними до президента Порошенка людьми, зібрала з трьох бронетанкових заводів ще 93 млн.

Зокрема у 2014-2015 роках Міністерство оборони замовило Київському бронетанковому заводу (КБТЗ) ремонт і техобслуговування спецмашин. Завод нібито придбав запчастини для ремонту на 5,3 млн грн у фірми-посередника, яка нібито закупила їх у посередників "Интер Сталь ЛТД" і "Оптимумспецдеталь". Однак фірма "Промомаркетгруп", у якої посередники замовляли деталі, виявилася фіктивною.

У 2017 р. історію цієї закупівлі розслідувала Головна військова прокуратура. Тоді прокурори взяли дозвіл на обшук самого "Укроборонпрому" і допитали власника "Оптимумспецдеталі" Володимира Волохача, який визнав, що у фірми були відсутні склади та транспорт, а зареєстрували компанію для заволодіння державними грошима.

Слідство встановило, що компанії з цієї групи "постачали" деталі й на інші підприємства оборонної промисловості, та домоглися в суду дозволу на вилучення у концерну документів щодо закупівель. Однак слідів подальшого розслідування у реєстрі немає, вироків учасникам схеми теж.

Водночас поки тривали розслідування "Оптимумспецдеталь" отримала ще 93 мільйони гривень із оборонних підприємств. В 2015-2017 роках Київський БТЗ перерахував фірмі 12 млн грн., Житомирський БТЗ – 49 млн грн., Харківський – 32 млн грн.

Окрім того, послугами "Оптимумспецдеталі" користувався Завод "Кузня на Рибальському", перерахувавши на неї понад 7 млн гривень. Кінцевими бенефіціарами Заводу "Кузня на Рибальському" є зокрема президент Петро Порошенко і його соратник, партнер та друг – народний депутат від БПП Ігор Кононенко.

"Чому прокуратура двічі починала розслідування і двічі не доводила його до кінця? Відповідь на це запитання цілком може критися у тому, що учасники описаної схеми – стоять всього лише у кількох кроках від колишнього і нинішнього керівництва УОП і самого глави держави", - зазначають журналісти.

Зазначається, що номінальний власник "Оптимумспецдеталі" 34-річний Володимир Волохач раніше працював у фірмі, яка належить Андрію Рогозі. Дружина Рогози виявилась товаришкою дружини директора Київського бронетанкового заводу Вадима Шкавра. Також Рогоза пов'язаний з колишнім працівником "Укроборонпрому", а нині представником заводу Порошенка Віталієм Жуковим.

У свою чергу Віталій Жуков продовжує займатись оборонними справами. Журналістам вдалось зафіксувати його зустріч із керівником оборонпромівського підприємства у Харкові Олексієм Бабічем, вони обговорювали поставки на держзавод. Раніше Бабіч очолював "Житомирський бронетанковий завод", що перерахував "Оптимумспецдеталі" 49 млн грн.

Романов та Бабичі, разом із давнім партнером Президента Олегом Гладковським, входять у нову команду керівників оборонної галузі, котрі отримали свої посади після приходу до влади Петра Порошенка.

Нагадаємо, 11 жовтня НАБУ повідомило про викриття корупційної схеми розтрати 149 мільйонів гривень при закупівлі палива для Міністерства оборони. У рамках розслідування були затримані заступник міністра оборониІгор Павловський, директор Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів міністерстваВолодимир Гулевич, начальник відділу організації постачання пально-мастильних матеріалів управління поставок матеріальних ресурсів Департаменту держзакупівельБорис Малюкі старший інспектор відділу аудиту у сфері державних закупівель і моніторингу цін Департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю МіноборониВолодимир Шемовнев.

У вересні 2016 року Сергій Куюн у своїй статті для DT.UA описав тендер на поставку 70,1 тисяч тонн ПММ на 1,25 млрд грн для Міноборони, який виграло маловідоме ТОВ "Трейд Коммодіті". Після підписання контрактів ціни були підняті на 12-17% під приводом зростання світового ринку. Однак після зниження цін на ринку, вони так і залишилися завищеними.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі