Медіа-організації закликають Януковича ветувати закон, яким запроваджується цензура

Поділитися
Медіа-організації закликають Януковича ветувати закон, яким запроваджується цензура
У Незалежній медіа-профспілці заявили, що, якщо Янукович не ветує цей закон, він буде нести особисту відповідальність за репресії проти журналістів, які будуть здійснюватися на його підставі.

Незалежна медіа-профспілка України, Національна спілка журналістів України та Комісія з журналістської етики звертаються до президента України Віктору Януковичу з вимогою застосувати вето до прийнятого 16 січня закону про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" і процесуальних законів про додаткові заходи захисту безпеки громадян.

Як повідомляється на сайті Незалежної медіа-профспілки України, "зазначеним законом де-факто вводиться цензура".

У повідомленні наголошується, що цей "закон Колесніченка-Олійника" передбачає кримінальну відповідальність за наклеп і за "екстремістську" діяльність в самому широкому розумінні цього слова, що дозволить правоохоронцям залякувати і репресувати незручних журналістів і блогерів.

"Закон Колесніченка-Олійника був прийнятий Верховною Радою України з істотними порушеннями регламенту і без консультацій з громадськістю, журналістами та власниками ЗМІ, хоча регуляторні норми цього акта суттєво вплинуть на інформаційний простір в Україні. Ми бачимо, що цим законом журналістів де-факто підпорядковують правоохоронним органам під загрозою кримінального переслідування. Така державна політика введення цензури неминуче призведе до викривлення уявлення інформаційної картини дійсності засобами масової інформації на догоду тим органам і посадовим особам, яким закон дає репресивні повноваження", - підкреслюється в повідомленні.

ТАКОЖ: Томенко: Якщо Янукович підпише закон Колесніченка-Олійника, свобода слова буде офіційно заборонена

Як зазначають у Незалежній медіа-профспілці, цим законом ліквідуються конституційні гарантії свободи слова, передбачені ст.34 Конституції України.

"Журналістська діяльність значно ускладниться у випадку, якщо цей закон вступить в силу. Журналісти змушені будуть робити складний вибір між совістю і професійною етикою і страхом кримінального переслідування з боку правоохоронців", - йдеться в повідомленні.

При цьому, у Незалежній медіа-профспілці підкреслили, що, якщо Янукович не ветує цей закон, він буде нести особисту відповідальність за репресії проти журналістів, які будуть здійснюватися на підставі цього закону.

Як повідомлялося, в Україні введена кримінальна відповідальність за наклеп і екстремістську діяльність. Відповідні норми містяться в законі №3879 (авторства депутатів Партії регіонів Вадима Колесніченка та Володимира Олійника), прийняте на останньому засіданні 3-ї сесії Верховної Ради 16 січня.

У пояснювальній записці автори зазначають, що кримінальна відповідальність за наклеп передбачена у більш, ніж 20 країнах це питання вирішується, в тому числі, "з урахуванням загального рівня культури інформаційних відносин в країні, відповідального ставлення до своїх професійних обов'язків розповсюджувачів інформації, громадських діячів та громадян".

Автори закону впевнені, що в Україні масове поширення набуло таке явище, як екстремізм, "тобто, діяльність, спрямовану на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, захоплення або утримання влади, розпалювання соціальної, расової, національної, етнічної, мовної чи релігійної ворожнечі та ненависті, здійснення масових заворушень, порушень громадського порядку, хуліганських дій і актів вандалізму".

Відповідно до прийнятого закону, наклеп (свідоме поширення недостовірних відомостей, які ганьблять честь і гідність іншої особи) карається штрафом до 50 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян або громадськими роботами до 200 годин, або виправними роботами на строк до 1 року. Наклеп у творі, що публічно демонструється в ЗМІ або інтернеті, або ж вчинений особою, раніше судимою за наклеп, карається штрафом від 50 до 300 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян або громадськими роботами від 150 до 240 годин, або виправними роботами на строк до 1 року. Наклеп, поєднаний з обвинуваченням у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, карається виправними роботами на строк від 1 до 2 років або обмеженням волі на строк до 2 років.

Раніше голова комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко (фракція "Батьківщина") заявив, що Україна стане державою, в якій офіційно заборонена свобода слова, якщо президент України Віктор Янукович підпише прийнятий парламентом 16 січня закон авторства народних депутатів з фракції Партії регіонів Вадима Колесніченка та Володимира Олійника. !zn

Читайте також:

Посол ЄС стурбований сумнівною процедурою голосування в Раді

Посол США поставив під сумнів співпрацю з владою України після "голосування" в Раді

Парламентська більшість посилив умови проведення акцій протесту

Через DDoS-атаки на сайти державних органів влади будуть саджати у в'язницю мінімум на два роки

Опозиція назвала голосування в Раді державним переворотом

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі